درمان و بهبود «عوارض حاملگی در بدن» + روش های خانگی پیشگیری

زمان مطالعه: 5 دقیقه

چگونه می توانم عوارض بارداری را کاهش دهم؟ چه زمانی بیشتر عوارض بارداری رخ می دهد؟ علائم عوارض دوران بارداری چیست؟ چگونه می توانم دیگر نگران نقص مادرزادی نباشم؟

 

بهبود عوارض بارداری در بدن
بهبود عوارض بارداری در بدن

عوارض بارداری

عوارض بارداری مشکلات سلامتی است که در دوران بارداری رخ می دهد،اینها می توانند شامل سلامت مادر ، سلامت کودک یا هر دو باشند،برخی از زنان دارای مشکلات سلامتی هستند که در دوران بارداری بوجود می آیند و برخی دیگر از زنان قبل از بارداری دارای مشکلات سلامتی هستند که می تواند منجر به عوارضی شود،برای زنان بسیار مهم است که قبل و حین بارداری از مراقبت های بهداشتی استفاده کنند تا خطر عوارض بارداری کاهش یابد.

  مقاله پزشکی/ با عوارض جانبی بیماری کرونا آشنا شوید

قبل از بارداری

اطمینان حاصل کنید که با پزشک خود در مورد مشکلات سلامتی که اکنون یا در گذشته داشته اید صحبت کنید اگر برای یک مشکل بهداشتی تحت درمان هستید ، ممکن است ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما بخواهد نحوه مدیریت مشکل سلامتی شما را تغییر دهد،به عنوان مثال ، برخی از داروهایی که برای درمان مشکلات سلامتی استفاده می شوند ،

در صورت مصرف در دوران بارداری می توانند مضر باشند. در عین حال ، قطع داروهایی که نیاز دارید می تواند مضرتر از خطراتی باشد که در صورت باردار شدن به وجود می آورد، علاوه بر این ، در مورد هر مشکلی که در هر بارداری قبلی داشتید حتماً صحبت کنید. اگر مشکلات بهداشتی کنترل شده باشد و از مراقبت های دوران بارداری خوبی برخوردار باشید ، به احتمال زیاد یک کودک سالم و طبیعی خواهید داشت.

بهبود عوارض بارداری در بدن
بهبود عوارض بارداری در بدن

در دوران بارداری

علائم و عوارض بارداری می تواند از ناراحتی های خفیف و آزار دهنده تا بیماری های شدید ، گاهی تهدید کننده زندگی باشد. گاهی اوقات تشخیص اینکه کدام علائم طبیعی است و کدام یک برای خانم ها دشوار است،مشکلات دوران بارداری ممکن است شامل شرایط جسمی و روحی باشد که بر سلامت مادر یا کودک تأثیر می گذارد،این مشکلات می توانند در اثر بارداری ایجاد شده و یا بدتر شوند،بسیاری از مشکلات خفیف هستند و پیشرفت نمی کنند.

با این وجود ، ممکن است به مادر یا کودک او آسیب برسانند،بخاطر داشته باشید که روشهایی برای مدیریت مشکلاتی وجود دارد که در دوران بارداری بوجود می آیند،در صورت نگرانی در دوران بارداری ، همیشه با ارائه دهنده مراقبت های دوران بارداری خود تماس بگیرید.

بهبود عوارض بارداری در بدن
بهبود عوارض بارداری در بدن
موارد زیر برخی از مشکلات بهداشتی مادر یا مشکلات شایع مادر در طول بارداری است:
نماد کم خونی

کم خونی در مقایسه با تعداد گلبول های قرمز خون سالم کمتر است،درمان علت اصلی کم خونی به بازگرداندن تعداد سلولهای قرمز خون سالم کمک می کند،زنان مبتلا به کم خونی مربوط به بارداری ممکن است احساس خستگی و ضعف کنند،با مصرف مکمل های آهن و اسید فولیک می توان به این امر کمک کرد ارائه دهنده خدمات بهداشتی و درمانی سطح آهن شما را در تمام دوران بارداری بررسی می کند

عفونت ادراری نماد خارجی (UTI)

UTI نوعی عفونت باکتریایی در دستگاه ادراری است،اگر داشته باشید ممکن است UTI داشته باشید 

درد یا سوزش هنگام استفاده از دستشویی.

تب ، خستگی یا لرزش.

اصرار مکرر برای استفاده از دستشویی.

فشار در شکم پایین.

ادراری که بوی بد می دهد یا به نظر ابری یا مایل به قرمز می رسد.

حالت تهوع یا کمردرد.

اگر فکر می کنید UTI دارید ، مهم است که به ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود مراجعه کنید،وی با آزمایش نمونه ادرار می تواند به شما بگوید که آیا شما عفونت ادراری دارید.

درمان با آنتی بیوتیک برای از بین بردن عفونت ، آن را اغلب در طی یک یا دو روز بهبود می بخشد، برخی از زنان بدون داشتن علائمی در مثانه خود حمل می کنند. ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما احتمالاً در اوایل بارداری ادرار شما را آزمایش می کند تا ببیند آیا چنین است یا خیر و در صورت لزوم با آنتی بیوتیک معالجه می شود.

شرایط بهداشت روان

برخی از زنان در دوران بارداری یا پس از آن دچار افسردگی می شوند.

علائم افسردگی عبارتند از:

روحیه ای کم یا غمگین.

از دست دادن علاقه به فعالیت های سرگرم کننده.

تغییر در اشتها ، خواب و انرژی.

مشکلات تفکر ، تمرکز و تصمیم گیری.

احساس بی ارزشی ، شرمندگی یا احساس گناه.

فکرهایی که زندگی ارزش زیستن ندارد.

دیابت در دوران بارداری

درباره انواع دیابت در دوران بارداری ، درصد زنان مبتلا و آنچه CDC برای پرداختن به این موضوع مهم سلامتی انجام می دهد ، بیاموزید مدیریت دیابت می تواند به زنان در بارداری سالم و نوزادان سالم کمک کند.

چاقی و افزایش وزن

مطالعات اخیر نشان می دهد هرچه وزن یک زن قبل از بارداری بیشتر باشد ، خطر ابتلا به عوارض بارداری از جمله پره اکلامپسی ، GDM ، مرده زایی و زایمان سزارین بیشتر است،همچنین ، تحقیقات CDC نشان داده است که چاقی در دوران بارداری با افزایش استفاده از خدمات بهداشتی و پزشکی و اقامت بیشتر در بیمارستان برای زایمان همراه است.

زنان دارای اضافه وزن و چاقی که قبل از بارداری وزن کم می کنند احتمال بارداری سالم تری دارند.

نماد خارجی Infection

در دوران بارداری ، کودک شما در برابر بسیاری از بیماری ها مانند سرماخوردگی یا سوزش معده در امان است،اما برخی از عفونت ها می توانند برای شما ، کودک یا هر دو مضر باشند،مراحل آسان ، مانند شستن دست ، و پرهیز از مصرف برخی مواد غذایی ، می تواند از شما در برابر برخی از عفونت ها محافظت کند. شما همیشه نمی دانید که آیا عفونت دارید یا نه – حتی گاهی احساس مریضی نخواهید کرد اگر فکر می کنید ممکن است عفونت داشته باشید یا فکر می کنید در معرض خطر هستید ، به ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود مراجعه کنید.

بهبود عوارض بارداری در بدن
بهبود عوارض بارداری در بدن

اچ ای وی

عفونت با اچ آی وی ، هپاتیت ویروسی ، بیماریهای مقاربتی و سل می تواند بارداری را پیچیده کند و ممکن است عواقب جدی برای یک زن ، نتایج حاملگی و کودک او داشته باشد.

غربالگری و درمان این عفونت ها و واکسیناسیون علیه ویروس ها ، مانند هپاتیت B و ویروس پاپیلومای انسانی ، می تواند از بسیاری از نتایج بد جلوگیری کند.

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.