دانستنی های جالب درباره رنگ ها و شخصیت شناسی افراد + روانشناسی افراد از روی رنگ ها

زمان مطالعه: 3 دقیقه

 همه انسان ها، عتشق یک رنگ مخصوص  به خود هستند. روانشناسان معتقدند با استفاده از رنگ ها می توانیم به خصوصیات درونی  یک فرد پی ببریم

 

روانشناسی و شخصیت شناسی افراد از روی رنگ ها

مطلب نیو – دنیای رنگ ها، دنیای شگفت انگیزیست. رنگ ها با انرژی های مختلف تاثیر جالبی روی شخصیت افراد می گذارند. می توان گفت رنگ ها یکی از عوامل موثر در ایجاد روابط بین انسان ها و زندگیشان هستند. رنگ ها روی روحیه شما تاثیر بسزایی دارند و گاها نوع برخورد شما را نشان می دهند به طوری که نشانگر شرایط جسمی و روانی شما نیز هستند. پس با آگاهی و شناخت نسبت به روانشناسی رنگ ها می توانیم نسبت به محیط زندگی خود و در روابطمان به طور موثر از آن استفاده نماییم.

  معرفی تونل برفی شهرستان ازنا + راه های دسترسی و بهترین زمان گردشگری

روانشناسی و شخصیت شناسی افراد از روی رنگ ها

 

شخصیت شناسی از طریق رنگ ها

دنیای رنگ ها بسیار متنوع است، به طوری که هر رنگ اصلی، زیر مجموعه های خاص خودش را دارد. به طور کلی، رنگ های پایه و اصلی در روانشناسی، روی شخصیت شما تاثیر گذار است که به معرفی و روانشناسی آنها می پردازیم. 

 رنگ سبز: نشانه آرامش، عشق، امنیت و اطمینان و هماهنگی و تعادل است.  زمانیکه به جهان پیرامونمان نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که حاوی مقدار زیادی رنگ سبز است، این نشان دهنده حضور آب است،که به سطح بالایی از اطمینان می‌رسیم. 

رنگ قهوای: نشانه قابل اعتماد بودن و ثبات است. علاقمند به حضور در دنیای خودتان هستید. در عشق تعادل دارید و یک شخصیت منطقی در قبال مسائل زندگی دارید. از طرفی نیز یک فرد اقتصادی محسوب می شوید. 

رنگ صورتی: نشانه دهنده آرامش بخش بودن است. رنگی ملایم که در هیچ جیزی تندی نمی کند. علاقمند به برقراری رابطه با دیگران هستید و آنها را خوب درک میکنید، خوشرو و خندان و صبور در برابر مشکلات زندگی هستید. 

رنگ زرد: نشانه بارز ان شاد و پرانرژی بودن است. این رنگ باعث افزایش تمرکز می شود و سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد. عاشق صحبت کردن هستید  و به نوعی اجتماعی محسوب می شوید و دیگران را به سمت خود جذب می کنید. 

رنگ بنفش: ویژگی بارز آن جسارت و با اراده بودن  است. از طرفی خودخواهی و خودپسندی زیادی در آن وجود دراد که در هر مساله ای کار خودتان را می کنید. وفاداری و صداقت نیز در آن وجود دارد. 

رنگ مشکی: نشانه بارز آن سلطه و قدرت است از طرفی نیز نشان دهنده اطاعت و فرمانبری. این رنگ تا حدودی مقهور کننده است و شخیت افراد را تا حدودی منزوی یا بد جلوه دهد. البته ناگفته نماند این رنگ نشانه ظرافت طبع و خوش ذوقی نیز است.، 

رنگ سفید: نشانه پاکی و معصومیت است. آرامش از ویژگی های ابرز آن است. رنگی که به دنبال صلح و برقراری دوستی است. 

رنگ قرمز: نشانه آن، قدرت، انرژی و گرماست. احساسات را تحریک می کند و غریزه مبارزه را فعال و به نوعی یک رنگ تهاجمی محسوب می شود. این رنگ همواره خاصیت جلب توجه را با خود به همراه دارد. 

 رنگ آبی: نشانه بارز آن اعتماد و وفاداری اسن. رنگی آرامش بخش و هشیار کننده. باعث تقویت و فعالیت مغز می شود. رنگ صلح و دوستی و هوش و زکاوت.

 

 

روانشناسی و شخصیت شناسی افراد از روی رنگ ها

 

رنگ ها و نقش آن در درمان

برخی از روانشناسان معتقدند از رنگ ها میتوان برای درمان برخی بیماری ها، چه بیماری های جسمی و چه بیماری های روحی استفاده کرد. برای مثال رنگ زرد را می توان برای تحریک اعصاب استفاده نمود. رنگ آبی برای کاهش درد و تسکین بیمار، رنگ قرمز برای تحریک بدن و ذهن و افزایش تمرکز، رنگ نیلی برای تسکین ناراحتی‌های پوستی و از رنگ نارنجی برای بالا بردن سطح انرژی استفاده نمود. 

 اگرچه برخی از روانشناسان آن را به عنوان یک روش درمانی قبول ندارد ولی نمی توان تاثیر رنگ ها را در کاهش این بیماری ها و یک روش درمانی حتی کوتاه مدت نادیده گرفت. 

روانشناسی و شخصیت شناسی افراد از روی رنگ ها

 

 

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.