داروهای درمان کننده «تهوع و استفراغ» + روش های درمان سریع

زمان مطالعه: 4 دقیقه

اگر حرکات فیزیکی و روش های جلوگیری از تهوع و استفراغ برای شما کارساز نبود ، و نیاز به استفاده از قرص و داروهای مربوط به این ناهنجاری داشتید با ما همراه باشید تا آن ها را برای شما معرفی کنیم .

 

داروهای ضد تهوع
داروهای ضد تهوع

مدیریت تهوع و استفراغ در خانه

بسیاری از داروها یا ترکیبی از داروها برای کمک به جلوگیری و کنترل استفراغ موجود است ، این موارد همچنین ممکن است حالت تهوع را کنترل کنند.

بدن شما چندین مسیر مختلف دارد که باعث تهوع و استفراغ می شود داروهای ضد تهوع و استفراغ (که بعضی اوقات ضد استفراغ نیز نامیده می شوند) برای هدف قرار دادن و مسدود کردن این مسیرها تولید شده اند برخی از این داروها مرکز استفراغ در مغز را هدف قرار می دهند ، در حالی که اگر داروی تهوع اولیه موثر نباشد ، برخی دیگر به عنوان نجات درمانی عمل می کنند.

با توجه به این دانش و توانایی درمان در ایجاد حالت تهوع و استفراغ ، پزشک برخی از داروهای ضد تهوع و استفراغ را به شما توصیه می کند ممکن است مجبور شوید چند داروی مختلف را امتحان کنید تا داروهای مناسب شما را پیدا کند.

 

مدیریت استفراغ
مدیریت استفراغ

انواع داروهای ضد استفراغ 

انواع داروهای ضد تهوع و استفراغ داروهای ضد استفراغ بر اساس نحوه عملکرد آنها در بدن بر روی انواع مختلف تهوع و استفراغ دسته بندی می شوند مهم است که به یاد داشته باشید که گروه های دارویی متفاوت عمل می کنند بسته به نوع حالت تهوع و استفراغ ، ممکن است یک دارو مانند دیگران برای شما مفید نباشد.

  همه چیز درباره (ماساژ درمانی) + تاثیرات ماساژ درمانی بر سلامتی و درمان دردهای مزمن

آنتاگونیست های سروتونین (5-HT3) جلوی اثرات سروتونین را می گیرند ، ماده ای که معمولاً باعث تهوع و استفراغ می شود این داروها در کنترل حالت تهوع و استفراغ م effectiveثر هستند و معمولاً قبل از شیمی درمانی و سپس برای چند روز بعد تجویز می شوند (به عنوان مثال: Ondansetron ، Granisetron ، Dolasetron ، Palonosetron)

آنتاگونیست های گیرنده های NK-1 جلوی گیرنده های NK-1 را می گیرند ، گیرنده ای که بخشی از رفلکس استفراغ است این داروها به تهوع و استفراغ تأخیری کمک می کنند و بعضی اوقات برای کمک به حالت تهوع و استفراغ حاد استفاده می شوند آنها اغلب با سایر داروهای ضد تهوع تجویز می شوند (به عنوان مثال: Aprepitant ، Rolapitant ، Fosaprepitant)

 

تهوع
تهوع

داروهای مورد استفاده برای درمان تهوع

برای جلوگیری بهتر از حالت تهوع و استفراغ ، استروئیدها اغلب با داروهای ضد استفراغ دیگر تجویز می شوند. ممکن است قبل یا بعد از درمان به آنها داده شود گاهی اوقات استروئیدها به دلیل عوارض جانبی که ممکن است روی سایر مشکلات سلامتی بیمار داشته باشد ، برای حالت تهوع و استفراغ استفاده نمی شوندمانند: دگزامتازون

آنتاگونیست های دوپامین دوپامین را هدف قرار می دهند تا از اتصال این ماده به مناطقی در مغز که تهوع و استفراغ ایجاد می کنند جلوگیری کند. در بسیاری از مواقع این داروها داده می شوند که حالت تهوع و استفراغ به خوبی توسط داروهای دیگر کنترل نشودمانند: پروکلرپرازین ، متوکلوپرامید

بنزودیازپین ها که بعضی اوقات داروهای ضد اضطراب نامیده می شوند می توانند با کاهش اضطراب و کاهش آرامش و آرامش در فرد ، به کاهش حالت تهوع و استفراغ کمک کنند این داروها ممکن است برای بیمارانی که حالت تهوع و استفراغ پیش بینی کننده دارند بیشتر مفید باشد و اغلب در ترکیب با سایر داروهای ضد تهوع استفاده می شود.مانند: لورازپام ، آلپرازولام

  علت تکرر ادرار چیست؟ + روش های درمان و کنترل تکرر ادرار
کانابینوئیدها چه اهمییتی دارند ؟

کانابینوئیدها حاوی ماده موثره ماری جوانا هستند ، این داروها ممکن است برای درمان حالت تهوع و استفراغ شیمیایی استفاده شود در صورتی که داروهای ضد استفراغ معمول کار نمی کنند ، همچنین ممکن است برای تحریک اشتها استفاده شوند در مورد هرگونه عارضه جانبی که ممکن است هنگام استفاده از کانابینوئیدها تجربه کنید با پزشک خود صحبت کنید. (به عنوان مثال: Dronabinol ، Nabilone)

اولانزاپین داروی جدیدتری است که برای درمان حالت تهوع و استفراغ استفاده می شود ، نشان داده شده است که در کاهش موفقیت و تاخیر حالت تهوع و استفراغ مفید است.

این اغلب گزینه ای برای افرادی است که به عنوان بخشی از پیوند مغز استخوان یا سلول های بنیادی ، دوزهای شیمیایی زیادی دریافت می کنند این می تواند باعث خواب آلودگی شما شود ، بنابراین با پزشک خود در مورد عوارضی که ممکن است هنگام استفاده از اولانزاپین داشته باشید صحبت کنید.

نام داروهایی که در بالا ذکر شد فقط نمونه هایی است این لیست کاملی از داروها در هر گروه نیست.

 

کنترل تهوع
کنترل تهوع
طب سوزنی 

طب سوزنی یا طب فشاریطب سوزنی یک روش سنتی چینی است که در آن سوزن های بسیار نازکی به پوست وارد می شود تعدادی از تکنیک های مختلف طب سوزنی وجود دارد ، از جمله برخی از آنها بیشتر از سوزن از فشار استفاده می کنند (طب فشاری) طب سوزنی یا طب فشاری می تواند به حالت تهوع کمک کند.

برای استفراغاگر در رختخواب هستید ، به پهلو دراز بکشید تا استفراغ را استنشاق نکنید.بخواهید که داروها به شکلی تجویز شوند که تحمل آن برای شما راحت تر باشد ، مانند حل کردن قرص یا شیاف ، در صورت امکان. برای جلوگیری از استفراغ ، دارو را در اولین حالت تهوع مصرف کنید.

  بیماری «سرخک» + راه انتقال و چه کسانی در خطر اند

قبل از خوردن یا نوشیدن هر چیزی صبر کنید تا استفراغ متوقف شود پس از توقف استفراغ ، مقادیر کمی مایعات شفاف را به آهستگی مصرف کنید و تا حد تحمل افزایش دهید.پس از استفراغ به صورت ایستاده بنشینید.مایعات را به صورت یک قطعه کوچک یخ یا آب یخ زده امتحان کنید که می توانند به آرامی در دهان حل شوند. 

 

طب سوزنی
طب سوزنی

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.