حرکات ورزشی مفید برای «دیسک گردن» + تمرینات خانگی

زمان مطالعه: 3 دقیقه

بهترین روش درمان دیسک فتق در گردن چیست؟ چگونه می توان دیسک فتق گردن خود را به طور طبیعی بهبود داد؟ چگونه مهره های گردن خود را تقویت می کنید؟ چه تمریناتی برای برآمدگی دیسک ها مفید است؟

دیسک گردن
دیسک گردن

3 تمرین برای دیسک برآمده در گردن

اصطلاح دیسک برآمده اغلب به اشتباه با دیسک فتق به کار رفته است:

دیسک برآمده زمانی است که دیسک از فضای طبیعی استخوان های ستون فقرات (مهره ها) صاف شده و گسترش می یابد.
دیسک فتق زمانی است که آسیب به حلقه بیرونی دیسک (آنولوس فیبروسوس) ایجاد شود و باعث بیرون آمدن مواد داخلی و ژل مانند (هسته پالپوسوس) شود.

دیسک برآمده در گردن (ستون فقرات گردنی) می تواند با افزایش سن ایجاد شود و بیشتر از دیسک فتق اتفاق می افتد.

  بیماری «سایکوپت» چیست؟ + علت بیماری سایکوپتی (شناسایی و درمان)

 

با دیسک برآمده ، ممکن است درد در بازوها یا شانه ها داشته باشید ، نه گردن،دیسک برآمده می تواند به اعصاب فشار وارد کند ، باعث گزگز ، بی حسی و احتمالاً ضعف در دست ، بازو یا شانه شود،همچنین ممکن است بلند کردن وسایلی که معمولاً دردسر زیادی برای شما ایجاد نمی کنند یا احساس می کنند یک طرف بدن ضعیف تر از طرف دیگر است ، برای شما دشوارتر باشد.

در حالی که شما باید برای هر بیماری که به شما درد مزمن می دهد با پزشک خود مشورت کنید ، برخی از کشش های اساسی و ورزش های کم تأثیر وجود دارد که ممکن است به تسکین درد کمک کند.

دیسک گردن
دیسک گردن

1.کشش شانه 

برای بهبود وضعیتی که ممکن است به دلیل برآمدگی دیسک بدتر شده باشد ، کشش شانه را امتحان کنید. اگرچه تقریباً ساده به نظر می رسد ، اما اصلاح وضعیت می تواند نقش مهمی در تسکین درد و فشار در ناحیه گردن رحم و همچنین شل شدن شانه ها و قسمت فوقانی کمر داشته باشد،این کشش را می توانید در هر مکان و هر زمان در طول روز انجام دهید.

دستان خود را پشت سر خود نگه دارید و انگشتان خود را با هم تلاقی دهید،دستهای قفل شده خود را به آرامی بالا بردارید ، و در صورت احساس کشش خوب در قسمت جلوی شانه ها ، آن را متوقف کنید،کشش را برای حدود 10-15 ثانیه حفظ کنید و سپس به آرامی از نحوه شروع باز کنید،می توانید کشش شانه را دو یا سه بار دیگر تکرار کنید.

2.چانه های چانه

برای هدف قرار دادن قسمت فوقانی دهانه رحم ، در زیر جمجمه شما ، چنگال چانه می تواند کشش رضایت بخشی ایجاد کند،درست مثل کشش شانه ، شما می توانید این کشش را در هر مکان و هر زمان انجام دهید ، خواه در میز کار خود باشد و یا در حالی که مشاغل شما دور است،اگر در خانه هستید ، سعی کنید از آینه استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که در هنگام تمرین حالت بدنی مناسبی دارید.

بایستید و سر خود را به سمت جلو قرار دهید و شانه ها را به عقب بکشید،سپس سر خود را به آرامی به سمت پایین خم کنید تا جایی که احساس کشیدگی متوسطی در گردن کنید،اگر می خواهید کشش عمیق تری داشته باشید ، چانه را کمی بیشتر جمع کنید،کشش را حدود 2 ثانیه نگه دارید و سپس به موقعیت اولیه خود برگردید،10 بار تکرار کنید.

دیسک گردن
دیسک گردن
3.فشار دادن تیغه شانه 

برای هدف قرار دادن ناحیه تحتانی گردن رحم ، فشار تیغه شانه را امتحان کنید،این ممکن است به تسکین درد و تنش در پایین گردن کمک کند ، و شما می توانید با نشستن روی صندلی بدون بازو کشش را به حداکثر برسانید.

شروع کنید و بایستید و پاها را به اندازه عرض لگن از هم باز کنید ، پشت صاف ، چانه کمی جمع شده و بازوها به آرامی در کناره های خود آویزان شوید،به تدریج شانه ها را به عقب بکشید و تیغه های شانه خود را به هم نزدیک کنید تا زمانی که احساس خستگی ملایم کنید،موقعیت را برای حدود 10 ثانیه حفظ کنید،این کشش نباید دردی ایجاد کند ، بنابراین در صورت نیاز ، کشش را شل کنید،بعد از 10 ثانیه ، دو یا سه بار دیگر رها کنید و تکرار کنید.

 

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.