جعبه سیاه زمین کجاست؟ + اسرار جعبه سیاه و ماجرای جاسوسی از ما

زمان مطالعه: 2 دقیقه

عکس جعبه سیاه زمین

اگر روزی زمین به هر دلیلی از بین رود، جعبه سیاه زمین در دست کسانی که بعد از ما باقی مانده اند قرار خواهد کرد. برای جرئیات بیشتر با ما همراه باشید

 

 

جعبه سیاه زمین چیست؟

جعبه سیاه یک سازه فولادی فناناپذیر به ضخامت ۱۰ متر است که بر روی یک صفحه گرانیتی قرار دارد. این جعبه از “طاق قیامت” الگو گرفته که در منطقه سردسیری نروژ قرار دارد. محل قرار گیری این جعبه در بخشی از ساحل غربی تاسمانیا واقع در استرالیا می باشد. 

جعبه سیاه با سلول‌های خورشیدی تغذیه می‌شود تا در صورت از کار افتادن سایر منابع تامین انرژی آن بتواند به فعالیت های خود ادامه دهد. در داخل این جعبه، رایانه‌ها و هارد دیسک‌ها یا دیسک‌های سختی وجود دارد تا بتواند گزارش‌های مستقل و بی‌طرفانه‌ای از رویدادهایی که منجر باعث از بین رفتن زمین شده است به آیندگان ارائه دهد. 

این جعبه اطلاعاتی از قبیل تغییرات آب و هوایی، انقراض گونه‌ها، آلودگی‌های زیست‌محیطی، سطح آب دریاها، دمای هوا، سطح گاز دی‌اکسید کربن موجود در جو زمین و سایر اندازه‌گیری‌های محیطی و تأثیرات سلامتی را در خود ثبت خواهد کرد.

در وب سایت جعبه سیاه در باره این دستگاه این توضیح ارائه شده است: تا زمانی که ما شیوه زندگی خود را تغییر ندهیم، تغییرات آب و هوایی، زندگی انسان‌ها را نابود خواهد کرد. در جعبه سیاه داده‌هایی درباره زمین برای نسل‌های آینده ذخیره می‌شود. همچنین اگر یک دانشمند، در آینده این جعبه را کشف کند، می‌تواند اطلاعاتی از تغییرات گذشته، به دست بیاورد”.

طراحان جعبه سیاه امیدوارند که این جعبه مثل جعبه سیاه هواپیما پس پایان جهان در درک دلایل این رخداد به بازماندگان احتمالی کمک کند.

  راهنمای گردشگری و پیمایش غار یخ مراد + معرفی غار یخ مراد و عکس

عکس جعبه سیاه زمین

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.