جزئیات و نتایج تصویب طرح صیانت از فضای مجازی چیست؟ + فیلم لحظه تصویب طرح صیانت از فضای مجازی

زمان مطالعه: 2 دقیقه

طرح صیانت از فضای مجازی به تصویب رسید. با جزئیات این خبر و نتایج اجرایی شدن این طرح در ادامه مطلب با ما همراه باشید

 

طرح صیانت از فضای مجازی

جزئیات تصویب طرح صیانت از فضای مجازی

امروز، 3 اسفند 1400، کمیسیون مشترک طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی کلیات طرح صیانت را به تصویب رساندند. طرحی که با مخالفت کاربران فضای مجازی و عموم مردم مواجهه شده بود. این طرح مخالف ها و موافق هایی داشت که در نهایت به تصویب رسید.

اجرایی شدن طرح صیانت از فضای مجازی می تواند باعث مسدود شدن سرویس های اینترنتی مثل اینستاگرام شود. همچنین امکان مسدود شدن خدمات اینترنتی خارجی در این طرح وجود دارد. این طرح همینطور باعث از بین رفتن کسب و کار های خانگی و اینترنتیمی شود که در فضای مجازی مشغول به کار هستند. کاربران با اجرایی شدن این طرح مجبور به استفاده از پیام های رسان های داخلی می شوند و… . 

به نقل از خبرگزاری ایسنا، جلال رشیدی کوچی در این جلسه گفت: من نه مخالف نظام هستم و نه مخالف انقلاب از خانواده‌ای آمده‌ام که پنج شهید تقدیم کرده است. عده‌ای برای موافقت با این طرح با من تماس می‌گیرند و من را تهدید می‌کنند. این در حالی است که بعد از گذشت مدتی به آغاز به کار کمیسیون مشترک مردم هنوز نگران تصویب این طرح هستند.

او همچنین بیان کرد که این موضوع هم دلیل دارد برای مثال به یکباره اعلام می‌شود که در خلال بررسی بودجه جلسه‌ای برای بررسی این طرح برگزار شود. کسی مخالف ساماندهی فضای مجازی نیست اما آیا این طرح در راستای ساماندهی فضای مجازی است؟ از نظر مردم اینگونه نیست من در کنار مردم هستم.

رییس کمیسیون مشترک رضا تقی پور انوری نیز در پاسخ به اظهارات جلال رشیدی کوچی گفت: برگزاری جلسه امروز به یکباره نبوده است و از دو روز قبل در این خصوص نظرخواهی شد. ۱۴ نفر از اعضای کمیسیون با برگزاری این جلسه موافق بودند. تقی پور در ادامه گفت که جرئیات طرح نیز در جلسات بعدی کمیسیون بررسی خواهد شد، برگزاری این جلسات اطلاع رسانی می شود.

در پایان نیز کلیات طرح حمایت از حقوق کاربران به رای گذاشته شد و با رای مثبت ۱۸ نفر از اعضای کمیسیون همراه شد. تکلیف رسیدگی به این طرح نیز به بعد از بودجه بندی مجلس موکول می شود.

  عکس/ نیلوفر مولایی (مجری معروف) قبل و بعد از کشف حجاب + فیلم

طرح صیانت از فضای مجازی

طرح صیانت از فضای مجازی

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.