جزئیات ساخت و و تزریق واکسن انستیتو پاستور ایران + روند واکسیناسیون و تزریق

زمان مطالعه: 2 دقیقه

دکتر احسان مصطفوی مدیر پروژه فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن مشترک کرونای ایران و کوبا گفت همزمان با این مطالعات کار تولید واکسن انستیتو پاستور در ایران آغاز شده است و توسعه زیرساخت ها در دست اقدام است

 

جزئیات ساخت و و تزریق واکسن انستیتو پاستور ایران + روند واکسیناسیون و تزریق

مطلب نیو –  دکتر مصطفوی در مورد تولید واکسن انستیتو پاستور اینگونه می‌گوید این واکسن فاز یک و دوم کارآزمایی بالینی را در کشور اتوماتیک کرده و فاز سوم آن از ۶ اردیبهشت در اصفهان آغاز شده است و در هر شهر دیگر زنجان ، همدان  ، بندرعباس  ،کرمان  ،یزد ، بابل و ساری تزریق واکسن آغاز شده . او همچنین افزود ۲۴ هزار نفر از جمعیت ۱۸ تا ۸۰ سال در این مطالعه مورد آزمایش قرار گرفتند و در یک بازی زمانی  واکسیناسیون در شهرهای هدف صورت گرفته است . از ۴ خرداد تزریق  دز دوم واکسن در شهر اصفهان آغاز شد و در شهرهای زنجان و همدان بیش از ۱۰۰۰ نفر تحت تزریق واکسن قرار گرفتند.

  گریه های سوزناک دنیا جهانبخت بعد جدایی از مهراد جم را ببینید + بازگشت مهراد جم به ایران

جزئیات ساخت و و تزریق واکسن انستیتو پاستور ایران + روند واکسیناسیون و تزریق

ایمنی زایی واکسن در برابر جهش ها

در مورد زمان ارسال نتایج مطالعات کارآزمایی بالینی فاز سوم به سازمان غذا و دارو گفت بعد از اتمام تزریق دوز دوم واکسن و زمانی  نتایج اثربخشی از واکسن به دست آید این نتایج به سازمان غذا و دارو و ارسال می‌شود تا تاییدیه واکسیناسیون عمومی را اخذ کند . دکتر مصطفوی افزود مطالعات دیگر کشور کوبا انجام شد نشان می‌دهد که این واکسن ایمنی زایی خود در برابر جهش های شایع را حفظ کرده و این پتانسیل در واکسن وجود دارد که اگر جهش های تاثیر گذاری از ویروس شناخته شود در زمانی نسبتاً کوتاه تغییراتی در ایمنی زایی واکسن ایجاد میشود تا در برابر جشن های جدید هم پاسخگو باشد.

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.