تمساح خلیج فارس اعدام شد(تمساح خلیج فارس کیست؟)

زمان مطالعه: 3 دقیقه

تمساح خلیج فارس اعدام شد(تمساح خلیج فارس کیست؟)

 

امروز صبح رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اعلام کرد که حکم اعدام تمساح خلیج فارس که سر باند بین المللی مواد مخدر بود با نام اختصاری (ع-ز)  به همراه یکی از شرکای او با نام اختصاری (م-ح) اجرا شد. در این خصوص ۱۸ نفر از سوداگران مرگ و اعضای دیگر این باند دستگیر شده و در مجموع ۴۲۰ سال حبس و ۲۱ میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شدند

 

 

جزئیات خبر:

امروز صبح رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اعلام کرد که حکم اعدام تمساح خلیج فارس که سر باند بین المللی مواد مخدر بود با نام اختصاری (ع-ز)  به همراه یکی از شرکای او با نام اختصاری (م-ح) اجرا شد.

در این خصوص ۱۸ نفر از سوداگران مرگ و اعضای دیگر این باند دستگیر شده و در مجموع ۴۲۰ سال حبس و ۲۱ میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شدند

 

تمساح خلیج فارس کیست؟

او با نام مستعار (ع-ز) در یک باند بین‌المللی قاچاق مواد مخدر به عنوان سرباند فعالیت داشته و در عرض ۲ سال بیش از ۲ هزار میلیارد تومان گردش مالی بانکی داشته و حتی تخلفات بانکی از قبیل سوء استفاده از اسم افرادی که فوت کرده اند  داشته و توانسته به اسم آن ها حساب بانکی درست کرده و گردش مالی داشته باشد.

او متولد ۱۳۶۲ بود و فقط تا کلاس پنجم ابتدایی درس خوانده، تمساح خلیج فارس به خدمت سربازی رفته ولی از خدمت فرار کرده و اگرچه از لحاظ سواد ،تحصیلات کمی داشته اما توانسته یک باند بین‌المللی مواد مخدر ایجاد کند و گردش های مالی بالایی را برای خود ایجاد کند.

فعالیت گسترده در زمینه قاچاق مواد مخدر:

او در زمینه قاچاق مواد مخدر به صورت بین‌المللی فعالیت داشته و مقادیر بسیاری مواد مخدر را از بیرون مرز به داخل ایران وارد کرده است.

سرباند این شبکه که به تمساح خلیج فارس معروف بود در اصل سرباند یک شبکه سازمان یافته قاچاق مواد مخدر بود که رسانه ها مختلف او را به عنوان تمساح خلیج فارس می شناختند. او در اصل یکی از بزرگترین سوداگران مرگ و یکی از بزرگترین قاچاقچیان مواد مخدر بود که از طریق دریا مواد مخدر را به داخل ایران وارد میکرد.

  فوری / روح الله زم به اعدام و حبس محکوم شد

او همچنین توانسته بود مقادیر زیادی مواد مخدر را از طریق کشورهای پاکستان و افغانستان به داخل ایران وارد کند و سپس مواد مخدر را به وسیله یک باند توزیع در ایران و در کشورهای همجوار توزیع کند.

 

امکانت تمساح خلیج فارس برای ایجاد شبکه بین المللی قاچاق مواد مخدر:

او همچنین محکوم به ایجاد یک سازمان بین المللی قاچاق مواد مخدر گشت که توانسته بود ۶۰ منزل مسکونی،قایق های تندرو برای حمل و نقل مواد مخدر و تعداد بسیاری خودرو های لوکس و گران قیمت و سلاح های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک خریداری کرده و در تشکیل این باند بین‌المللی مواد مخدر به کار بگیرد.

 

 

 

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.