تغذیه و خوراکی‌هایی که بعد از ورزش سم هستند

زمان مطالعه: 2 دقیقه

 خوراکی‌هایی که بعد از ورزش سم هستند

تغذیه در ورزش
تغذیه در ورزش

تغذیه یکی از اصول بنیادی در ورزش است و داشتن تغذیه مناسب قبل، حین و بعداز ورزش و مصرف مایعات و داشتن رژیم غذایی سالم در متابولیسم بدن انسان و کارایی ورزشی شما تاثیر گذار است.

مهمترین اصل برای ریکاوری و برگشت انرژی ازدست رفته بعداز ورزش در انتخاب صحیح نوع مواد غذایی است که باید بعداز ورزش بلافاصله و حداکثر نیم ساعت بعداز آن مصرف گردند.

اصولا مصرف مواد غذایی با شاخص گلیسیمیک بالا (که سریع تر تبدیل به قند ساده میگردند) بهترین گزینه ها برای مصرف بعداز تمرین میباشند.

ورزش یکی از راه‌هایی است که به شما کمک‌ می‌کند تا بتوانید به سرعت وزن خودتان را کاهش دهید اما در کنار آن، تغذیه نیز نقشی اساسی را ایفا می‌کند. بسیاری از افرادی که نمی‌توانند از راه ورزش کردن خودشان را لاغر کنند، معمولا در تغذیه مشکلاتی دارند.

بدترین خوراکی‌ها برای زمان بعد از ورزش شامل:

?سبزیجات خام
سبزی‌ها خوراکی‌های مناسبی برای بعد از ورزش نیستند چرا که نمی‌توانند به متابولیزم بدن کمک کنند و همچنین انرژی‌های از دست‌رفته بدن را بازیابی نمی‌کنند.

?فست‌فودها
انواع روغن‌های فرآوری شده و چربی‌های مضر در این خوراکی‌ها وجود دارد که می‌تواند به راحتی میزان تراکم چربی در بدن شما را افزایش دهد. کالری بسیار بالای هر لقمه از این غذاها ساعت‌ها تلاش شما برای سوزاندن کالری را از بین می‌برد.

?تنقلات شور
خوردن تنقلات بعد از ورزش می‌تواند سطح پتاسیم را در بدن کاهش داده و خطراتی را برای آن ایجاد می‌کند.

  طناب بتل روپ چیست؟ + برنامه ورزشی و تاثیر طناب بتل روپ در چربی سوزی و کاهش وزن

?انواع شیرینی
برای افراد چاق و همچنین برای افراد لاغر به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. شیرینی این دسرها مصنوعی هستند و بیشتر به قلب شما فشار وارد می‌کنند.

?پنیر
باعث افزایش سطح نمک در بدن می‌شود و هم‌رده تنقلات شور قرار می‌گیرد.

 

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.