تخلفات علمی 2000 دانشجو در زمینه مقاله نویسی و پایان نامه

زمان مطالعه: 2 دقیقه

تخلفات علمی 2000 دانشجو در زمینه مقاله نویسی و پایان نامه

 

در خصوص تخلفات صورت گرفته در پایان نامه و مقاله نویسی دانشجویان اعلام کرد که این تخلفات در حدود ۲۰۰۰ دانشجو می باشد که برای وزارت علوم محرز گشته است.

 

شرح خبر:

در روزها و هفته های اخیر اخباری مبنی بر بروز تخلفات دانشجویی در زمینه نشر پایان نامه و مقالات دانشگاهی در خبر ها و رسانه ها به چشم می خورد و نهایتا امروز مدیر کل حقوقی وزارت علوم با انتشار خبری مبنی بر تخلف دو هزار دانشجو در این زمینه ابعاد این موضوع را برای عموم مردم آشکار تر کرد.

مدیرکل حقوقی وزارت علوم حسین آقابابایی در گفتگو با ایرنا :

در خصوص تخلفات صورت گرفته در پایان نامه و مقاله نویسی دانشجویان اعلام کرد که این تخلفات در حدود ۲۰۰۰ دانشجو می باشد که برای وزارت علوم محرز گشته است.

 

بیشترین تعداد تخلفات مربوط به دانشگاه آزاد است؟

بیشترین تعداد مربوط به دانشجویان دانشگاه های پیام نور و دانشگاه آزاد اسلامی می باشد و همچنین ایشان بیان کردند که بر اساس استعلامی که از طریق کد ملی دانشجویان انجام شد اسامی آنها مشخص شده و به دانشگاه هایی که آنها در آن تحصیل می‌کنند فرستاده شده است.

وی در خصوص تخلفات صورت گرفته در پایان نامه ها و مقالات دانشجویی که بیشتر در بخش مقالات ISI هم به چشم می‌خورد اظهار کرد که این تخلفات در سه برگ و با ذکر اسامی برای دانشگاه آزاد اسلامی فرستاده شده ولی دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص برخورد با دانشجویان و رسیدگی به وزارت علوم اطلاعی نداده است.

او ابراز داشت که میزان تعداد تخلفات در یک فهرست در دانشگاه آزاد اسلامی برابر با همه دانشگاه های دولتی است.در این خصوص ایشان بیان کردند که اگر دانشگاه آزاد اسلامی در رابطه با برخورد با دانشجویان متخلف فعالیت و اقداماتی هم انجام داده ولی به وزارت علوم تاکنون در خصوص این تخلفات و برخورد با دانشجویان متخلف اطلاعی داده نشده است.

 

  ماجرای انتشار عکسی با عنوان «ورود چینی ها به جزیره کیش» چه بود ؟
برخورد با متخلفین:

 این مقام مسئول در خصوص برخورد با موسسات و مراکزی که به صورت اینترنتی و حضوری اقدام به تخلف در زمینه پایان نامه و مقاله و خرید و فروش آن میکنند  پرونده هایی تشکیل و به قوه قضاییه ارسال شده است.

همچنین درخواست مسدود کردن تعدادی از این سایتها به قوه قضائیه ارسال گشته ولی تاکنون اقداماتی صورت نگرفته است. 

 

 

 

همچنین بخوانید:

کتاب سازی استادان دانشگاه ها توسط دانشجویان! (فیلم انتقاد محمدرضا یزدانپرست)

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.