تاثیر «ایروبیک» بر چربی سوزی و کاهش وزن + راهکارهای موثر ورزشی

زمان مطالعه: 3 دقیقه

در اینجا می خواهیم به صورت عمقی تر به بررسی تاثیرات ورزش ایروبیک بر چربی سوزی بپردازیم ، و اینکه بدانیم کدام یک از ورزش های هوازی برای ما مناسب تر است یا بی هوازی

 

ایروبیک
ایروبیک

 

ایروبیک برای چربی سوزی

تأثیر 12 هفته تمرین هوازی ، مقاومتی یا ترکیبی بر عوامل خطر قلبی عروقی در افراد دارای اضافه وزن و چاقی در یک کارآزمایی تصادفی

در مورد اینکه چه نوع ورزش برای سلامتی شما بهتر است بحث های زیادی وجود دارد: هوازی یا بی هوازی.

ورزش هوازی ، مانند پیاده روی ، دوچرخه سواری یا دویدن ، به این معنی است که بدن را حرکت می دهید ، سریعتر نفس می کشید و جریان خون را افزایش می دهید این سطحی از فعالیت است که می توانید برای مدت زمان طولانی آن را حفظ کنید.

اگر می توانید در حین ورزش تا حدی با راحتی مکالمه کنید ، صحبت نکنید که انگار اصلاً ورزش نمی کنید اما قادر به صحبت در حالی که کمی نفس می کشید هستید ، در سطح هوازی هستید.

ورزش بی هوازی ، مانند دو سرعت یا وزنه برداری ، فعالیت کوتاه مدت و شدیدی است که شما را به حداکثر کار می رساند و نمی توان آن را برای مدت طولانی ادامه داد.

 

هوازی
هوازی

 

کدام یک برای کاهش وزن بهتر است؟

هر دو تمرین هوازی و بی هوازی فوایدی دارند و شما باید هرکدام را در برنامه روزانه خود بگنجانید اما ، اگر نگرانی اصلی شما از بین بردن چربی است ، ورزش بی هوازی راهی است که باید دنبال کنید.

 

  رژیم کتوژنیک چیست؟ + خطرات و عوارض و اصول رژیم کتوژنیک
کاهش وزن
کاهش وزن

 

علم پشت هوازی و بی هوازی

تفاوت بین ورزش های هوازی و بی هوازی به سطح اکسیژن برمی گردد.

در ورزش های هوازی یا “با اکسیژن” ، عضلات شما اکسیژن کافی برای تولید انرژی مورد نیاز برای انجام دارند ورزش بی هوازی “بدون اکسیژن” به این معنی است که میزان اکسیژن بیشتر از اکسیژن رسانی است و شما نمی توانید با انرژی مورد نیاز بدن همراه شوید این امر منجر به تولید لاکتات و در نهایت توقف ورزش می شود چرا ورزش های بی هوازی برای کاهش چربی بهتر است

ورزش هوازی یا کاردیو حالت پایدار با سرعت ثابت ، کم تا متوسط ​​انجام می شود. این نوع ورزش ، که از فیبرهای عضلانی با کشش آهسته استفاده می کند ، برای تهویه قلب و عروق و بهبود استقامت عضلانی بسیار مناسب است.

 

چربی سوزی
چربی سوزی

 

در حالی که معمولاً تصور می شود این کاردیو با شدت کم برای کاهش چربی بهینه است ، دوباره فکر کنید در حالی که از درصد بالاتری از چربی برای انرژی در مقایسه با گلیکوژن عضله استفاده می شود ، مقدار کل انرژی سوزانده شده در این سطح کمتر از ورزش بی هوازی برای مدت زمان مشخص است این بدان معنی است که برای اکثر افراد ، برای دستیابی به کاهش چربی قابل توجه ، دوره های طولانی مدت ورزش هوازی لازم است این اغلب منجر به فلات می شود.

ورزش بی هوازی به صورت تمرین با شدت زیاد (HIIT) انجام می شود ، جایی که شما فواصل با شدت بالا را با فواصل بهبودی می چرخانید این به چند دلیل مفید است.

  معرفی بهترین نوشیدنی های ورزشی برای ورزشکاران + نوشیدنی های مفید ورزشی

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.