بیوگرافی پریسا فرشیدی نایب قهرمان تکواندو آسیا + عکس های پیج اینستاگرام

زمان مطالعه: 4 دقیقه

بیوگرافی پریسا فرشیدی نایب قهرمان تکواندو آسیا + عکس های پیج اینستاگرام

 

پریسا فرشیدی یکی دیگر از چهره های مطرح در ورزش تکواندو بانوان در کشور ایران و آسیا می باشد.پریسا فرشیدی متولد سال ۱۳۶۹ در تهران می باشد.

 

 

بیوگرافی:

پریسا فرشیدی یکی دیگر از چهره های مطرح در ورزش تکواندو بانوان در کشور ایران و آسیا می باشد.پریسا فرشیدی متولد سال ۱۳۶۹ در تهران می باشد.

 

 

انتخاب ورزش تکواندو به عنوان رشته تخصصی:

او از دوران کودکی به ورزش کردن علاقه خاصی داشت و پس از آشنایی با ورزش های رزمی نهایتاً به کاراته علاقه مند شده و بعداً به عنوان رشته تخصصی خود کاراته را انتخاب می کند، او موفق می‌شود که در ۱۳ سالگی  در مسابقات تمامی رقبای  خود را شکست دهد و قهرمان مسابقات گردد.به علت درخشش در این مسابقات به شدت مورد توجه مربی خود قرار می‌گیرد و حتی مربی او به او گوشزد می کند که  تو توانایی کسب مدال المپیک را هم داری.بعد از دوسال در ۱۵ سالگی  وارد تیم ملی می شود و در مسابقات کشوری مدال طلای مسابقات را به دست می آورد.

 

 

علت کناره گیری از تکواندو:

پریسا فرشیدی از سن ۱۳ سالگی  وارد مسابقات کشوری شد و در ۱۵ سالگی عضو تیم ملی درآمد.بعدا او موفق می شود که در مسابقات قهرمانی آسیا مدال نقره مسابقات را به گردن بیاویزد و نایب قهرمان این مسابقات در سال ۲۰۱۰ گردد.

او در پاسخ به علت کناره گیریش از تکواندو در مصاحبه با خبرگزاری ها گفت که شرایط سخت اردو های تیم ملی  بر من تاثیر زیادی داشت و هر روز باید تمرینات سنگین انجام می‌دادم و همچنین یکسری حواشی هم در این بین وجود داشت که من مجبور بودم آنها را تحمل کنم اما بعداً زمانی که سنم بالاتر رفت انگیزه ام را از دست دادم  نهایتاً از ورزش تکواندو کناره‌گیری کردم. 

 

  بیوگرافی حمیدرضا الداغی و همسرش + پدر و مادر و مراسم خاکسپاری

تحصیلات و زندگی در آلمان:

پریسا فرشیدی علاوه بر رشته ورزشی تکواندو دارای مدرک کاشناسی تربیت بدنی و همچنین مربیگری فیتنس و کراس فیت و تیاریکس نیز می باشد او مدت است که در آلمان زندگی می کند و بر اساس اخبار منتشر شده از آلمان درخواست پناهندگی کرده است.

 

کارنامه ورزشی پریسا فرشیدی و مقام های داخلی و آسیایی او:

 

 

او در کارنامه خود مدال نقره بازی های آسیایی در سال ۲۰۱۰ را دارا می باشد.در این مسابقات او در وزن ۶۷ کیلو گرم در مقابل نماینده کشور میزبان متاسفانه شکست خورد و از کسب مدال طلای مسابقات آسیایی بازماند.این مسابقات در کشور چین برگزار شد.

کسب مدال برنز مسابقات آسیایی در سال ۲۰۱۰ قزاقستان و مدال برنز بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۳ در اندونزی را دارا می باشد.  

او همچنین در دیگر مسابقات داخلی و آسیایی شرکت کرده و دارای مدال طلای جام باشگاه های آسیا و همچنین سه دوره قهرمانی مسابقات جام فجر و همچنین مدال طلای مسابقات تونس در سال ۲۰۱۳ را در در کارنامه خود دارد او در مسابقات تونس به عنوان کاپیتان تیم ملی تکواندو بانوان ایران تیم ملی ایران را همراهی کرد.

 

 

 

همچنین بخوانید:

کیمیا علیزاده با پرچم آلمان در المپیک بازی خواهد کرد !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.