بیوگرافی و ماجرای شهادت «سردار حاج قاسم سلیمانی» + همسر و فرزندان

زمان مطالعه: 3 دقیقه

 عکس های سردار حاج قاسم سلیمانی

سردار حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران می باشد. با بیوگرافی و نحوه شهادت ایشان در ادامه مطلب با ما باشید

 

 

بیوگرافی حاج قاسم سلیمانی

حاج قاسم سلیمانی 20 اسفند سال 1335 در کرمان متولد شد. او فرمانده نظامی دوران دفاع مقدس و فرمانده نیروهای قدس سپاه پاسداران بود و با فرماندهی نیروی قدس نام خود را سر زبان ها انداخت و نقشی راهبری در جنگ های لبنان ، افغاستان و سوریه داشت. ایشان در سال 84 به درجه سرلشکری رسیدند و در سال 97 نشان فتح که عالی ترین نشان نظامی تاریخ جمهوری اسلامی را از رهبری گرفتند. 

  علت مسدود شدن هشتگ #عزیز ملت (شهید حاج قاسم سلیمانی) در اینستاگرام چه بود؟ + واکنش ها

 عکس های سردار حاج قاسم سلیمانی

ازدواج و تحصیل

سردار سلیمانی ازدواج کردند که ثمره این ازدواج دو پسر و دو دختر شد. ایشان تا مقطع دیپلم تحصیل کردند ولی با ورود به سپاه پاسداران و فعالیت های بسیاری در این حوزه به  درجه سرلشکری این نیرو رسیدند.

 عکس های سردار حاج قاسم سلیمانی

ورود به سپاه

سردار حاج قاسم سلیمانی در سال 57 وارد سپاه پاسداران شد و بعد از گذراندن دوره آموزش نظامی 45 روزه به علت عملکرد خوبش بعنوان مربی انتخاب شد. در زمان شورش کردها و و در پی آن شلوغی مهاباد، حاج قاسم سلیمانی به همراه جمعی از سپاهیان برای حفاظت و اداره این شهر به شمال غرب ایران سفر کردند و این قائله را خاتمه دادند.

 عکس های سردار حاج قاسم سلیمانی

حاج قاسم سلیمانی در دوران جنگ و بعد از آن 

با شروع جنگ ایران و عراق حاج قاسم سلیمانی با گردانی از نیروهای کرمان به جبهه رفت. این گردان بعد ها به تیپ زرهی و لشکر 41 ثارالله معروف شد. ایشان در طی جنگ تحمیلی فرماندهی عملیاتی هایی همچون عملیات والفجر هشت ، کربلای چهار و پنج  را برعهده داشتند.

بعد از پایان جنگ ایران و عراق، حاج قاسم سلیمانی با لشگر 41 ثارالله فرماندهی مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر و اشرار در شرق کشور را برعهده گرفت. بعد از سالها تلاش در این عرصه در سال 67 به دستور رهبری به فرماندهی نیروی قدس منصوب شد.

 عکس های سردار حاج قاسم سلیمانی

حاج قاسم سلیمانی و غرب

حاج قاسم سلیمانی به دلیل همکاری با نیروهای سوریه در جریان خاموش کردن اعتراضات مردمی در اردیبهشت سال 90 از سوی وزارت امور خارجه آمریکا در لیست تحریم آمریکا قرار گرفت.

جالب است بدانید ژنرال دیوید پترائوس که بالاترین درجه نظامی در ارتش ایالات متحده را داراست از سردار حاج قاسم سلیمانی به عنوان دشمنی شایسته یاد می کند و می گوید: چیزی که من می توانم بگویم این است که وی فردی بسیار توانمند ، مدیر و دشمنی شایسته است.

 عکس های سردار حاج قاسم سلیمانی

ماجرای شهادت

حاج قاسم سلیمانی  در 13 دی ماه 1398 به همراه ابوالمهدی مهندس ( معاون وقت نیروهای حشد الشعبی عراق) و 4 تن از همراهانش با نام های سرگرد هادی طارمی، سرهنگ شهرود مظفری‌ نیا، سردار حسین پورجعفری و سروان وحید زمانیان در یک عملیات تروریستی توسط نیروهای ارتش آمریکا به شهادت رسیدند.

 عکس های سردار حاج قاسم سلیمانی

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.