بیوگرافی و عکس «آرنولد شوارتزنگر» قهرمان بدنسازی +از بازیگری در هالیوود تا فرماندار کالیفرنیا

زمان مطالعه: 3 دقیقه

 عکس های آرنولد شوارتزنگر بازیگر و بدنساز

آرنولد شوارتزنگر بازیگر،مدل و بدنساز می باشد. با بیوگرافی، زندگی شخصی و سوابق ورزشی و هنری او در ادامه مطلب با ما همراه باشید

 

 

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

آرنولد شوارتزنگر 30 ژوئیه سال 1947 در اتریش متولد شد. پدر و مادرش از کلانترهای محلی بودند. او یک برادر داشت که فوت کرد. آرنولد بعدها به آمریکا مهاجرت می کند. آرنولد شوارتزنگر بازیگر، مدل، تاجر و فرماندار ایالت کالیفرنیا می باشد.

  آخرین بوسه‌های پدر «شهید عباس بابایی» بر صورت و پای فرزندش + بیوگرافی شهید عباس بابایی چگینی

 عکس های آرنولد شوارتزنگر بازیگر و بدنساز

ازدواج و تحصیل

آرنولد شوارتزنگر فارغ التحصیلرشته تناسب اندام و کسب و کار در مقطع کارشناسی از دانشگاه ویسکاتسین آمریکا می باشد. آرنولد در 22 سالگی با باربارا اوتلند یک رابطه عاشقانه را آغاز می کنند که بعد از 5 سال به جدایی می انجامد.

در 39 سالگی با ماریا شریور روزنامه نویس و خواهرزاده جان اف کندی رئیس جمهور سابق آمریکا ازدواج می کند که ثمره این ازدواج 4 فرزند می باشد که این ازدواج نیز به علت خیانت آرنولد (رابطه با خدمتکار و داشتن یک فرزند از او) به جدایی ختم می شود. در 70 سالگی  نیز وارد رابطه بنام هیر میلیگانمی شود. 

 عکس های آرنولد شوارتزنگر بازیگر و بدنساز

بدنسازی

آرنولد شوارتزنگر زمانی که 15 ساله بود به صورت جدی و حرفه ای وارد رشته بدنسازی شد. در 18 سالگی و در دوران سربازی در ارتش عنوان خوشکل هیکل ترین بدنساز اروپا را به دست آورد و در 20 سالگی برنده مسابقه بدنساز آقای جهان شد.

یک سال بعد به آمریکا مهاجرت کرد و بدنسازی را نزد  جو ویدر بدنساز مشهور آموزش دید و در 23 سالگی برنده مستر المیپا شد و توانست 7 بار دیگر این این عنوان را دریافت کند. او بعدها در فروش تجهیزات بدنسازی مشغول شد.

 عکس های آرنولد شوارتزنگر بازیگر و بدنساز

بازیگری

آرنولد شوارتزنگر در 23 سالگی وارد عرصه بازیگری شد و در نخستین تجربه بازیگری اش در فیلم هرکول در نیویورک نقش آفرینی نمود. بعد از آن در فیلم های مختلف ایفای نقش نمود. او با بازید فیلم گرسنه بمان جایزه گلدن گلوب را دریافت نمود. او در سال 1384 و با فیلم ترمیناتور به شهرت رسید.

 عکس های آرنولد شوارتزنگر بازیگر و بدنساز

فرماندار ایالت کالیفرنیا

آرنولد شوارتزنگر در سال 2003  با بیشترین رای در انتخابات فرمانداری کالیفرنیا، فرماندار این ایالت شد و اینگونه وارد عرصه سیاست گردید. در سال  2005 به عنوان محبوبترین سیاست مدار سال انتخاب شد. او کارهای خیریه بسیاری انجام می داد و در نهایت در سال 2011 از فعالیت خود در این عرصه کناره گیری کرد.

 عکس های آرنولد شوارتزنگر بازیگر و بدنساز

نویسندگی

آرنولد شوارتزنگر در سال 2012 کتاب یادآوری مطلق را نوشت و منتشر کرد. این کتاب در واقع زندگینامه او بود. علاوه بر این کتاب های مختلفی در زمینه بدنسازی منتشر کرده است.

 عکس های آرنولد شوارتزنگر بازیگر و بدنساز

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.