بیوگرافی و علت مرگ «فریدون فرخزاد» بازیگر و خواننده + همسر و فرزندان

زمان مطالعه: 3 دقیقه

فریدون فرخزاد

فریدون فرخزاد شاعر، خواننده، بازیگر و مجری ایرانی می باشد. با بیوگرافی، سوابق هنری و علت درگذشت او در ادامه مطلب با ما همراه باشید

 

 

بیوگرافی فریدون فرخزاد

فریدون فرخزاد 15 مهر سال 1315 در تهران متولد شد. پدر او سرهنگ محمد فرخزاد اصالتا تفرشی و مادرش توران وزیری اهل کاشان بود. فریدن سه خواهر و سه برادر داشت. فروغ فرخزاد خواهر فریدون از شاعران نامی می باشد. فریدون فرخزاد شاعر، خواننده، مجری، بازیگر و آهنگساز می باشد. 

  بیوگرافی و معرفی آثار «محمود دولت آبادی» نویسنده ایرانی + جوایز بین المللی و عکس

فریدون فرخزاد

ازدواج و تحصیل

فریدون فرخزاد دکترای ناتمام حقوق سیاسی از دانشگاه مونیخ آلمان می باشد. او دوبار ازدواج کرده است. ازدواج اول با  آنیا بوچکووسکی که ثمره این ازدواج رستم فرخزاد می باشد که در آسایشگاهی در مونیخ نگهداری می شد. ازدواج دوم او با ترانه سندوزی بود که در نهایت به طلاق انجامید. 

فریدون فرخزاد

شاعری

فریدون فرخزاد از همان دوران نوجوانی به شعر علاقه داشت و استعداد زیادی در سرودن شعر داشت. زمان دانشجویی اش در آلمان بعضی شعرهایش را در روزنامه زوددویچه و کاوه منتشر کرد. او در سال 42 اولین کتاب شعر خود را با نام فصل دیگر به چاپ رسانید. کتاب او برنده جایزه ادبی شعر برلین شد. سپس به عضویت آکادمی جوانان مونیخ در آمد.

فریدون فرخزاد

از بازیگری تا فعالیت های سیاسی 

فریدون فرخزاد زمانی که در مونیخ بود به عنوان برنامه ساز وارد رادیو تلویزیون شد. در نهایت به ایران بازگشت و در سال 56 برنامه شوی میخک نقره ای را برای تلویزیون ساخت و همین باعث شهرتش شد. 

فرخزاد سپس وارد بازیگری شد و در فیلم های دلهای بی آرام و  I Love Vienna نقش آفرینی کرد. بعد از انقلاب مدتی در زندان بود، بعد از آزادی به لس انجلس رفت و در آنجا کتاب در نهایت جمله آغاز است عشق را منتشر نمود. از آنجا به آلمان رفت و در همانجا ساکن شد. او در طی مدتی که در مونیخ بود به فعالیت های سیاسی مشغول بود. فرخزاد در طی انها سالها چندین کنسرت در کشورهای مختلف جهان برگزار نمود.

فریدون فرخزاد

درگذشت

فریدون فرخزاد در 9 مرداد 1371 در طی قتل های زنجیره ای ایران در محل زندگی اش شهر بن بر اثر ضربات چاقو درگذشت.

فریدون فرخزاد

فریدون فرخزاد

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.