بیوگرافی و علت درگذشت «محمد حسین رجایی» برادر شهید رجایی + مراسم خاکسپاری و عکس

زمان مطالعه: 3 دقیقه

 عکس های محمد حسین رجایی

محمد حسین رجایی برادر بزرگتر شهید محمد علی رجایی در 10 دی سال 1400 و در 98 سالگی به علت کهولت سن درگذشت

 

 

بیوگرافی محمد حسین رجایی

محمد حسین رجایی در سال 1302 در قزوین و در خانواده 5 نفره متولد شد. او 4 خواهر و یک برادر دارد. او برادر بزرگ شهید محمد علی رجایی رئیس جمهور پیشین ایران است که در سال 1360 در دفتر ریاست جمهوری توسط کشمیری از عوامل منافقین ترور شد.

محمدحسین رجایی از برادرش محمد علی۱۰ سال بزرگتر بود. او هیچ گاه در کارهای دولتی وارد نشد. از زندگی شخصی او اطلاع دقیقی در دست نیست.

  بیوگرافی کامل «ملینا ممتاز» حافظه قوی و شرکت کننده عصر جدید ۳

 عکس های محمد حسین رجایی

فعالیت ها

محمد حسین رجائیان قبل از انقلاب در جلسات فدائیان اسلام شرکت می‌کرد. بعد از انقلاب نیز از پذیرفتن شغل دولتی خودداری و در بازار کار خود را ادامه داد و در مقطعی  نیز در مجمع صنفی بازار مشغول به فعالیت شد.

 عکس های محمد حسین رجایی

سرگذشت زندگی محمد حسین رجایی از زیبان خودش

محمد حسین رجایی می گوید: پدرم در قزوین مغازه بزازی داشت که روزی به همراه ۶۰۰ باب مغازه دیگر در آتش سوخت؛ جنگ جهانی هم که آغاز شد شرایط طوری شد که دیگر نمی‌توانستیم در قزوین بمانیم؛ لذا اجبارا به تهران مهاجرت کردیم.

بعد از فوت پدرم من سرپرستی خانواده  را به‌عهده گرفتم؛ هر چند ۲ خواهرم ازدواج کرده بودند اما سرپرستی دو خواهر دیگرم به همراه محمدعلی که ۳ ساله بود به من سپرده شد.

با وجود اینکه در قزوین مشغول کار بودم به این فکر می‌کردم که بهتر است در یک جا مستقر شویم به همین دلیل با فروش مغازه پدر و تقسیم هزینه آن، تهران را به عنوان تنها شهری که همیشه با آن در تماس‌ بودیم، برای زندگی انتخاب کردیم.

چهارراه عباسی واقع در خیابان قزوین محل سکونت ما در تهران بود و چون شغل من آزاد بود، یک دوچرخه خریدم و هر روز از مسیر محل کار تا خانه را با دوچرخه طی می‌کردم.

وقتی به تهران آمدیم محمدعلی هم کاری را در بازار تهران دست و پا کرد؛ او در بازار شاگردی می‌کرد و ما هر روز با هم به سرکار می‌رفتیم.

 عکس های محمد حسین رجایی

درگذشت محمد حسین رجایی

محمد حسین رجایی برادر بزرگتر شهید محمد علی رجایی در 10 دی سال 1400 به دلیل کهولت سن درگذشت. مراسم تشییع  پیکر حاج محمدحسین رجایی،در 11 دی در قطعه ۹۶ بهشت زهرا(س) برگزار شد.

 عکس های محمد حسین رجایی

 عکس های محمد حسین رجایی

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.