بیوگرافی و اینستاگرام «سعیده قدس» کارآفرین و موسس موسسه محک + همسر و فرزندان

زمان مطالعه: 3 دقیقه

 عکس های سعیده قدس کارآفرین

سعیده قدس یکی از کارآفرینان و موسس موسسه محک می باشد. با بیوگرافی و چگونگی تاسیس موسسه محک با ما همراه باشید

 

 

بیوگرافی سعیده قدس

سعیده قدس متولد سال 1330 در تهران و در خانواده ای 7نفره می باشد. او در محیط فرهنگی دوران کودکی اش را سپری کرده است و به واسطه پدر و مادرش از همان کودکی با اشعار شاعران بزرگی همچون حافظ و مولانا آشنایی پیدا می کند. او در دوره ای نیز کارشناس برنامه و بودجه بوده و همینطور در وزارت صنایع و معادن به عنوان کارشناس روابط بین الملل فعالیت داشته است. 

  بیوگرافی «حسن زیرک» خواننده کرد زبان و همسرش + معرفی آثار و عکسها

 عکس های سعیده قدس کارآفرین

ازدواج و تحصیل

سعیده قدس فارغ التحصیل رشته علوم سیاسی در مقطع کارشناسی و فارغ التحصیل جامعه شناسی شهری در مقطع کارشناسی ارشد می باشد. همچنین او در دوره ای در رشته زبان و ادبیات آلمانی در دانشگاه برلن آلمان تحصیل کرده است. سعیده قدس متاهل است و با نادر شریفی کارمند وزارت خارجه ازدواج کرده است. بعد از ازدواج نیز در چند کشور خارجی همچون پاکستان و آۀمان زندگی کرده اند. ثمره این ازدواج دو فرزند با نام های مهربد و کیاناست.

 عکس های سعیده قدس کارآفرین

چگونگی تاسیس موسسه محک

شکل یری موسه محک مربوط به زمانی می وشد که کیانا در سن دوسالگی دچار بیماری می شود. به گفته پزشک، کیانا یک تومور در کلیه دارد و در صورتی که عمل نشود جان او به خطر خواهد افتاد. خوشبختانه آگاهی آنها از بیماری کیانا در زمان طلایی بود و  و تقریبا هیچ خطری متوجه او نمی شد.

با این حال کیانا در دوران بدی بود و می بایست شیمی درمانی را تحمل کند. درد و رنج کیانا و همینطور درد رنجی که کودکانی شبیه کیانا شیمی درمانی می شدند سعیده قدس را غمگین می کرد. 

در همین دوران ایده شکل گیری محک در ذهن سعیده قدس افتاد. به گفته خود او ایده ی بنیان گذاری محک در طی درمان دخترش شکل گرفت و این امر بیشتر به این علت بود که او با موسسه ای در آلمان ارتباط برقرار می کرد.

موسسه ای که او در آلمان با آن ارتباط برقرار می کرد، به حمایت از خانواده هایی می پرداخت که دارای کودکان سرطانی بودند. بعد از مدتی دریکی از سفرهایش به آلمان برای آزمایش های کیانا با این موسسه آشنا و لزوم چنین موسسه ای را در یاران احساس کرد. 

 عکس های سعیده قدس کارآفرین

از آرزو تا واقعیت

سعیده قدس از همان کودکی آرزو داشت به جایگاهی برسد که بتوانند به دیگران کمک کند و مشکلات دیگران برطرف نماید. از سویی او در خانواده ای تربیت یافته بود که کارهای خیریه و کمک رسانی می کردند و نیکوکار و مهر بان بودند. این پیشینه به تحقق رویای سعیده قدس کمک کرد تا موسسه ای برای بیماران سرطانی با نام محک تاسیس کند. 

 عکس های سعیده قدس کارآفرین

جوایز و افتخارات

سعیده قدس علاوه بر تاسیس موسسه محک به عنوان یکی از موسسات خیریه بزرگ در ایران، در نویسندگی نیز فعالیت می کند و توانسته آثاری را منتشر کند. یکی از کتاب های او “کیمیا خاتون” می باشد که بسیار مورد توجه قرار گرفته است. او توانسته برای این کتاب جایزه پروین اعتصامی را از جایزه بانک توسعه اسلامی دریافت نماید. همینطور در وال استریت ژورنال در سال 2008 جز 50 زن برتر سال قرار گرفت. 

 عکس های سعیده قدس کارآفرین

اینستاگرام

پیج اینستاگرامی سعیده قدس با نام موسسه محک به آدرس mahakcharity  می باشد که 335k  دنبال کننده دارد.

 عکس های سعیده قدس کارآفرین

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.