بیوگرافی و اینستاگرام «رمش بابو پرک» استاد بزرگ شطرنج هند + ماجرای شکست مرد شماره یک شطرنج جهان

زمان مطالعه: 3 دقیقه

رمش بابو پرگ

رمش بابو پرگ استاد بزرگ شطرنج هندی با 16 سال سن می باشد. با بیوگرافی، افتخارات و ماجرای پیروزی ا در ادامه مطلب با ما همراه باشید

 

 

بیوگرافی رمش بابو پرگ

رمش بابو پرگ نانادها در سال 2006 در چنای هند متولد شد. او از کودکی شطرنج را آموزش دید و زمنی که 11 سال سن داشت عنوان جوانترين استاد بينالمللي شطرنج را از آن خود کرد و  رکورد جوان‌ترين استاد بزرگ تاريخ شطرنج را شکست. در آن سن کم او  فاصله چنداني تا مقام استاد بزرگي شطرنج  نداشت. 
او در یازده سالگی توانست رکورد سرگئي کارجاکين که تنها فردی بود که پيش از نوجواني به مقام استاد بزرگي رسيده است را بشکند. کارجاکين روس در سن 12 سال و هفت ماهگي به مقام استاد بزرگي رسيده است.

بابو پرگی از پنج سالگي شروع به يادگيري شطرنج کرد. او در سال 2013 قهرمان زير هشت سال جهان شد و پیشتر نیز به مقام قهرماني زير 10 سال جهان رسيده بود. پرگی در رده زير 12 سال رتبه اول جهان در مسابقات قهرماني جهان باتومي را کسب کرد. او توانست در سن 10 سال و دو ماهگي عنوان استاد بين المللي را کسب نماید. 

  فیلم/ مراسم تشییع و علت شهادت «علی بیرامی» سرباز شهید مرزبان + آدرس اینستاگرام

رمش بابو پرگ

ماجرای شکست مرد شماره یک شطرنج جهان

رمش بابو پرگ نانادها شطرنج باز هندی 16 ساله در مسترز، ایرتینگز شماره یک جهان را شکست داد. این نوجوان که او را پرگی صدا می کنند، در 39 حرکت بر مگنوس کارلسن غلبه کرد. او جوان ترین کسی است که از سال 2013 توانسته این غول شطرنج نروژی را با 5 عنوان قهرمانی جهان شکست دهد.

او همچنین سومین استاد بزرگ هندی است که کارلسن 31 ساله را به زانو در می اورد. مسابقه در حالی شروع شد که پرگی در بازی های قبلی در این تورنمت 3 باخت داشت و کارلسن 3 پیروزی و هیچکس پیش بینی نمی کرد ک او پیروز این نبرد باشد.

گفته می شود بازی کارلسن که تا چند روز قبل از آغاز این تورنمنت به کرونا مبتلا بود، تحت تاثیر عوارض بیماری کمی افت کرده بود. بسیاری بیش بینی کردند که او در سال های پیش رو از بخت های قهرمانی جهان خواهد بود

رمش بابو پرگ

رمش بابو پرگ

رمش بابو پرگ

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.