بیوگرافی «ولی الله سیف» رئیس سابق بانک مرکزی و همسرش + محکومیت در پرونده اخلالگران ارزی

زمان مطالعه: 3 دقیقه

ولی الله سیف رئیس وقت بانک مرکزی به دلیل به دلیل سوء مدیریت و اختلال در بازار ارز به دادگاه فرا خوانده شد و در نهایت به ۱۰ سال حبس محکوم گردید.

 

 

بیوگرافی ولی الله سیف

ولی الله سیف متولد سال ۱۳۳۱ در شهر نهاوند میباشد. او سیاستمدار، بانکدار، استاد دانشگاه و مدیر ارشد اجرایی است. که به عنوان مدرس عضو هیئت علمی دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبایی نیز می باشد. ولی الله سیف طی سال‌های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۷ رئیس بانک مرکزی ایران بوده است.

  بیوگرافی دکتر «امین رضا چلبیانلو» جراح دندانپزشک و تهیه‌کننده سینما + زندگی شخصی و اینستاگرام

سوابق تحصیلی ولی الله سیف

ولی الله سیف دارای مدرک لیسانس و فوق لیسانس حسابداری از دانشگاه حسابداری و علوم مالی شرکت ملی نفت ایران است. همچنین دارای مدرک دکترای حسابداری و امور مالی از دانشگاه علامه طباطبایی است. از جمله انتقاداتی که به ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی وارد است این است که و در زمینه اقتصادی که تخصص شغل او است هیچ تحصیلاتی ندارد.

سوابق اجرایی ولی‌الله سیف

ولی الله سیف به مدت چند سال رئیس بانک صادرات بوده که در دوره تصدی او مبلغ ۱۲۳ میلیارد تومان توسط فاضل خداداد از طریق تبانی کارمندان، از بانک صادرات اختلاس شد. علاوه بر این ولی الله سیف در اکثر بانکها رئیس هیئت مدیره بوده از جمله بانک‌ سپه، ملت، صادرات، ملی، بانک کارآفرین و … وی به مدت ۵ سال نیز ریاست کل بانک مرکزی را به عهده داشته است.

افتخارات ولی الله سیف

او در سال ۱۳۹۲ چهره ماندگار صنعت بانکداری ایران در بیست و سومین همایش سالانه سیاست‌های پولی و ارزی شد. یک سال قبل در سال ۱۳۹۱ مدال زرین روابط عمومی در کنفرانس روابط عمومی و صنعت و تولید ملی را دریافت نمود.

علت دستگیری و حکم ولی الله سیف چیست؟

ولی الله سیف در تاریخ ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ به دلیل نقض مقررات و ترک فعل ها متهم گردید که باعث اختلال در نظام اقتصادی و تضییع بیش از ۳۰ میلیارد دلار منابع ارزی و 60 تن ذخایر طلا با ارزش حدود ۸۰ هزار میلیارد تومان در طی سال‌های ۹۵ تا ۹۷ شده است. صبح امروز شنبه 24 مهر ولی‌ الله سیف به ۱۰ سال حبس و انفصال دائم از مقام های دولتی محکوم گردید.

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.