بیوگرافی «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه و همسر و فرزندان + زندگی خصوصی و سیاسی

زمان مطالعه: 4 دقیقه

ولادیمیر پوتین

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور و یکی قدرتمندترین شخصیت های جهان می باشد. با بیوگرافی و زندگی شخصی او در ادامه مطلب همراه ما باشید

 

 

بیوگرافی ولادیمیر پوتین 

ولادیمیر پوتین 7 اکتبر سال 1952 در لنینگراد روسیه متولد شد. پدر او ولادیمیر اسپیریدونوویچ پوتین سرباز نیروی دریایی اتحاد جماهیر شورویو مادرش ماریا ایوانوونا پوتینا کارگر کارخانه بود. پوتین ورزشکار و از کسی است که از سرویس اطلاعاتی و امنی شوروی و سپس نخست وزیری به رئیس جمهوری روسیه رسید. 

  بیوگرافی «علیرضا زمانی نسب» و همسرش + عکس های هنری و خصوصی

ولادیمیر پوتین

ازدواج و تحصیل

ولادیمیر پوتین فارغ التحصیل رشته حقوق در مقطع کارشناسی از دانشگاه لنینگراد می باشد. او دکترای افتخاری دانشگاه کره جنوبی را در رشته جودو در نیز دریافت کرده است. ولادیمیر در سال 1983 با لودمیلا پوتینا ازدواج کرد که ثمره این ازدواج دو دختر با نام های یکاترینا و ماریا ست. پوتین در سال 2013 از همسرش جدا شد. 

ولادیمیر پوتین

شروع فعالیت های سیاسی و دولتی 

ولادیمیر پوتین در نوجوانی به سمت بوکس می رود ولی به خاطر آسیب آنرا کنار می گذارد و سراغ ورزش سامبو می رود، ورزشی که از او یک مرد بار می آورد.پوتین زمانی که در در دانشگاه به رشته حقوق مشغول است، همزمان وارد سرویس اطلاعاتی امنیتی کا گ ب (KGB) می شود. او در سال 1990 یکسال قبل از فروپاشی شوروی با درجه سرهنگ دوم از سرویس KGB بازنشسته شد.

بعد از مدتی او به عنوان مشاور رئیس دانشگاه دولتی لنینگراد در امور خارجه و سپس در سمت مشاور رئیس شورای شهر انتخاب شد. در سال 1994 و زمانی که شوروی فروپاشید،او به عنوان معاون شهردار لنینگراد (سن پترزبورگ) انتخاب شد. او یک سال بعد شاخه حزب سیاسی لیبرال را که توسط نخست وزیر ویکتور چرنومردین تاسیس شده بود را در سن پترزبورگ تاسیس نمود. سپس به معاونت دپارتمان مدیریت املاک ریاست جمهوری انتهاب شد و به مسکو رفت. 

ولادیمیر پوتین

از نخست وزیری تا ریاست جمهوری

سال 1999 پوتین عهده دار ریاست اداره اطلاعات و امنیت FSB و و شورای امنیت روسیه شد. با سقوط دولت پوتین به عنوان نخست وزیر موقت معرفی شد. سپس پارلمان روسیه به او رای اعتماد داد تا اینکه درسال 2000 در انتخابات با آرای 53 درصدی به عنوان رئیس جمهور روسیه انتخاب شد. 

ولادیمیر پوتین

محبوبیت در بین مردم روسیه

ولادیمیر پوتین در دوره اول ریاست جمهوری خود اقتصاد روسیه را متحول شد و در بین مردم به محبوبیت رسید. در انتخابات بعدی ریاست جمهوری در سال 2004 نیز با حداکثریت آرا به ریاست جمهوری رسید. در دوره بعد از آنجایی که بخاطر قوانین امکان شرکت در انتخابات را نداشت، معاونش دمیتری مدودف را معرفی کرد. دمیتری توانست قانون دوره ریاست جمهوری را از 4 به 6 سال افزایش بدهد. او دوره بعدی نیز به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد. در سال 2018 پوتین با کسب بیشترین آرا دوباره به ریاست جمهوری رسید. او در سال 2020 با برگزاری همه پرسی، قانونی اساسی را تغییر داد تا دوباره امکان شرکت در انتخابات را داشته باشد.

ولادیمیر پوتین

حذف و تعلیق ولادیمیر پوتین از سوی فدراسیون جهانی جودو

فدراسیون جهانی جودو، ریاست افتخاری رییس جمهور روسیه بر این فدراسیون را در اعتراض به حمله روسیه به اوکراین، به حالت تعلیق درآورد

در پی حمله روسیه به اوکراین که اعتراضات زیادی را در دنیای ورزش به دنبال داشته و محرومیت‌های گسترده‌ای را علیه روسیه ایجاد کرده است، فدراسیون جهانی جودو نیز در بیانیه ای اعلام کرد، ریاست افتخاری ولادیمیر پوتین بر فدراسیون جهانی جودو را به حالت تعلیق درآورده است‌.

همچنین فدراسیون جهانی، سمت رییس جمهور روسیه به عنوان سفیر افتخاری جودو را تعلیق کرده است.

تعلیق ولادیمیر پوتین از جودو

فدراسیون جهانی تکواندو کمربند مشکی اعطایی به ولادیمیر پوتین را پس گرفت

فدراسیون جهانی تکواندو اعلام کرد که در پی حمله روسیه به اوکراین، کمربند مشکی افتخاری تکواندو که به ولادیمیر پوتین داده شده بود، پس گرفته می‌شود.

این فدراسیون در بیانیه‌ای، با استناد به شعار خود یعنی «صلح گرانبهاتر از پیروزی است» حمله روسیه به اوکراین را محکوم کرد و افزود «این حملۀ وحشیانه به جان بی‌گناهان» ارزش‌های بنیادین این ورزش یعنی احترام و بردباری را نقض کرده است.

در بیانیه آمده است: دراسیون جهانی تکواندو تصمیم گرت تا کمربند مشکی افتخاری دان ۹ را که در نوامبر ۲۰۱۳ میلادی به ولادیمیر پوتین اعطا کرده، پس بگیرد.

ولادیمیر پوتین

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.