بیوگرافی «مجید اسماعیلی» تهیه کننده و همسرش + عکس ها و آثار

زمان مطالعه: 2 دقیقه

مجید اسماعیلی

دکتر مجید اسماعیلی نویسنده و تهیه کننده سینما و تلویزیون می باشد. با بیوگرافی، سوابق هنری و عکس های او با ما همراه باشید

 

 

بیوگرافی مجید اسماعیلی 

مجید اسماعیلی تهیه کننده، نویسنده و نوازنده سینما و تلویزیون است. از زندگی شخصی او اطلاع دقیقی در دست نیست. او در عرصه تهیه کنندگی نیز جوایز متعددی کسب نموده است. 

  بیوگرافی نسیم ادبی و همسرش + عکس های شخصی او

مجید اسماعیلی

تحصیل

مجید اسماعیلی فارغ التحصیل رشته مهندسی برق در مقطع دکترا و رشته علوم سیاسی در مقطع کارشناسی ارشد دارد.  

مجید اسماعیلی

 سوابق هنری

مجید اسماعیلی سابقه تهیه کنندگی فیلم های متعددی همون دل شکسته به کارگردانی علی رویین تن، چراغ های ناتمام به کارگردانی مصطفی سلطانی، آفریقا به کارگردانی هومن سیدی و… در پرونده کاری خود دارد. او علاوه بر تهیه کنندگی، در جشنواره فیلم حقیقت، چهل چراغ و مقاومت به عنوان داور حضور داشته است. اسماعیلی از بنیانگذاران ساخت انیمیشن در ایران محسوب می شود و علاوه بر طراحی و تهیه 14 مجموعه انیمیشن، 2 فیلم در این حوزه کارگردانی کرده است که یکی از مهم ترین آنها فرمانروای آب می یباشد. در عرصه کارگردانی نیز فیلم  ماهی سیاه کوچولو  از آثار اوست. در عرصه نوازندگی نیز فعالیت می کند. او نوازنده آثار مهمی همچون فیلم سوپراستار، فیلم بی پولی و سریال های مهمانان ویژه، شهریار، شیخ بهایی می باشد.

مجید اسماعیلی

حضور در عصر جدید

فصل جدید برنامه استعداد یابی عصر جدید به کارگردانی احسان علیخانی در حال تولید می باشد.داوران جدید این مسابقه رونمایی شدند که مجید اسماعیلی به عنوان یکی از این داوران می باشد و به نظر می رسد جایگزین سید بشیر حسینی شده است. 

مجید اسماعیلی

جوایز

مجید اسماعیلی برای تهیه دو فیلم سینه سرخ و ماه جبین موفق به دریافت جوایز متعدد جسنواره جهانی شده است. او برای فیلم شاهزاده ایرانی نیر در جشنواره فیلم فجر موفق به دریافت سیمرغ بلورین شده است. 

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.