بیوگرافی فرزانه فصیحی رکوردار دو سرعت ایران و همسرش + افتخارات و رکوردهایش

زمان مطالعه: 3 دقیقه

 

فرزانه فصیحی یکی از ورزشکاران قهرمان و مدال آور بین المللی در رشته دومیدانی میباشد که توانست در مسابقات دو میدانی داخلی و آسیایی رکورد دو سرعت 60 متر را به خود اختصاص دهد و به دختر باد ایران معروف شود

 

 

 

بیوگرافی:

فرزانه فصیحی در سیزدهم دی ماه ۱۳۷۱ در شهر اصفهان به دنیا آمد او دارای یک برادر می باشد و خانواده او یک خانواده ورزشی است.پدرش در رشته والیبال فعالیت دارد و تنها برادرش در رشته شطرنج به عنوان مربی مشغول به فعالیت است.

 

بیشتر بخوانید:  رکورد شکنی فرزانه فصیحی قهرمان دو سرعت ایران در ترکیه

 

شروع فعالیت در رشته ژیمیناستیک و دو و میدانی :

فرزانه فصیحی از ۵ سالگی فعالیت ورزشی خود را آغاز کرد.او ابتدا در رشته ژیمناستیک توانست در ایران در دوره راهنمایی به مقام قهرمانی دست پیدا کند و بعداً با توصیه یکی از معلمانش در رشته دومیدانی شرکت کرد و توانست در این رشته پیشرفت بسیاری کند و در نهایت در مسابقات برگزار شده در دبیرستان های کشور رکورد این مسابقات را شکسته و مقام اول را نصیب خود کند او بعداً به صورت حرفه ای وارد رشته دو و میدانی شد.

 

 

شروع فعالیت حرفه ای در دو و میدانی:

بعداز شروع فعالیت حرفه ای ورزش دو ومیدانی فرزانه فصیحی بسیار سریع پله های پیشرفت و ترقی را پیمود و توانست در نهایت با شرکت در مسابقات قهرمانی ایران رکورد 60 متر داخل سالن زنان را در مسابقات داخلی با ثبت رکورد 7.35 صدم ثانیه بشکند.

  بیوگرافی «نیما مظاهری» و همسرش + حواشی و جنجال ها و عکس های جدید

او بعدا با شرکت در مسابقه قهرمانی دو میدانی داخل سالن آسیا در سال ۲۰۱۸ در رشته  ۶۰ متر توانست مدال برنز این مسابقات را بدست آورد.

 

 

ازدواج:

او در اردیبهشت 1398 ازدواج کرد و متاهل است

 

 

 

رکورد شکنی فرزانه فصیحی در مسابقات داخل سالن ترکیه

فرزانه فصیحی رکورددار دو سرعت بانوان ایران توانست در مسابقات استانبول ترکیه با ثبت یک رکورد جدید مقام اول این مسابقات را کسب کند

فرزانه فصیحی توانست در این مسابقات در ماده ۶۰ متر داخل سالن با ثبت زمان 7.25 صدم ثانیه علاوه بر جابجایی رکورد ایران مقام اول مسابقات را کسب کند،او پیش از این با شرکت در مسابقات صربستان توانسته بود با ثبت رکورد 7.29 ثانیه جواز حضور خود در مسابقات دوومیدانی قهرمانی جهان را کسب کند.

رکورد جدید ثبت شده توسط خانم فرزانه فصیحی در دو ۶۰ متر بانوان بعد از تایید کمیته فدراسیون دوومیدانی به عنوان رکورد ملی بانوان در دو ۶۰ متر قرار خواهد گرفت.

 

 

 

 

 

 

 

 

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.