بیوگرافی «غزاله شکور» و ماجرای قتل + عکس های آرمان قاتل غزاله

زمان مطالعه: 3 دقیقه

بیوگرافی «غزاله شکور» و داستان قتل + ارتباط با آرمان عبدالعالی و عکس

غزاله شکور دختر ایرانی که همراه خانواده‌اش مقیم در ترکیه بود توسط نامزدش آرمان عبدالعالی به قتل رسید و در سطل اشغال رها شد

 

 

بیوگرافی غزاله شکور

غزاله شکور متولد سال ۱۳۷۳ میباشد. وی به همراه خانواده اش به ترکیه مهاجرت کرده و بعد از تحصیل در رشته مرمت ابنیه قصد مهاجرت به اتریش را داشته است.

  بیوگرافی و علت درگذشت آیت الله «حسین گرایلی» امام جماعت مسجد گوهرشاد + مراسم خاکسپاری و همسر و فرزندان

علت قتل غزاله شکور

غزاله شکور دختر جوانی کمتر از ۱۸ سال بوده که با پسری به نام آرمان آشنا می شود. آن ها پس از آشنایی رابطه‌شان را به خانواده ها اعلام می کنند و پس از مدتی نیز نامزد می کنند.

در این حین غزال قصد دارد که به اتریش برای تحصیل مهاجرت کند اما آرمان با این مسئله مخالف است. برای همین از او می‌خواهد که به خانه شان برود تا با هم در این رابطه صحبت کنند. بعد از صحبت کردن آنها به نتیجه نمی رسند و در نهایت آرمان، غزاله را هل می دهد و با میله بارفیکس او را آنقدر مورد ضرب و شتم قرار می‌دهد تا غزاله جان خود را از دست میدهد.

آرمان عبدالعالی این ادعا را رد کرده و گفته که غزال تنها از پله ها پایین افتاده و مرده. این اتفاق در سال ۱۳۹۲ در ترکیه رخ داده است. بعد از اینکه آرمان، غزاله شکور را کشت جنازه او را در درون مشما پیچیده و به سطح زباله محل می اندازد.

بیوگرافی «غزاله شکور» و داستان قتل + ارتباط با آرمان عبدالعالی و عکس

قاتل غزاله شکور در زندان

آرمان عبدالعالی در نهایت در سن ۱۸ سالگی در ایران دستگیر و در زندان رجایی شهر حبس می گردد. او توانست در زندان مدرک مهندسی کامپیوتر خود را دریافت کند و در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۷ نیز در رشته مهندسی پزشکی دانشگاه تربیت مدرس در مقطع کارشناسی ارشد پذیرفته گردد.

به دلیل اینکه آرمان عبدالعالی در حین کشتن غزاله شکور هنوز ۱۸ سال نداشت و تنها ۸ روز مانده بود تا ۱۸ ساله شود سازمان عفو بین الملل خواستار لغو اعدام او است.

در نهایت با تصمیم قوه قضاییه آرمان عبدالعالی در ۲۴ مهر ۱۴۰۰ اعدام خواهد شد.

اعدام آرمان

حکم قصاص آرمان عبدالعالی محکوم به قتل غزاله شکور در تاریخ سوم آذرماه ۱۴۰۰ در زندان رجایی شهر اجرا شد

این در حالی بود که آرمان بارها برای اجرای حکم به پای چوبه دار رفت و تلاش فعالان اجتماعی و رسانه جهت جلب رضایت اولیای دم متاسفانه بی‌نتیجه ماند

واکنش ها در خصوص اعدام آرمان عبدالعالی در فضای مجازی بسیار بالا بوده و و بسیاری از افراد نسبت به این حکم انتقاد کردند

حکم قصاص آرمان عبدالعالی

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.