بیوگرافی (علی لندی) جوان ایذه ای + ماجرای از خود گذشتگی در نجات دو زن از شعله های آتش

زمان مطالعه: 2 دقیقه

بیوگرافی (علی لندی) جوان ایذه ای + ماجرای از خود گذشتگی در نجات دو زن از شعله های آتش

«علی لندی» نوجوان ۱۵ ساله ایذه ای برای نجات جان همسایه شان از آتش خود را در آتش انداخت و با فداکاری آنها را نجات داد

 

 

بیوگرافی علی لندی

علی لندی نوجوان ۱۵ ساله برای نجات دادن دو انسان از دل آتش خود را به آتش انداخت آنها را نجات دهد.

ماجرا اینگونه بوده که علی در حال بازی کردن در محله شان بود که ناگهان صدای انفجار از خانه یکی از اهالی به گوش می رسد و یک پیرزن و یک زن میانسال وقتی که مشغول تهیه ناهار بودند پیک نیک خانه شان منفجر میشود و باعث آتش سوزی میشود.

علی با دیدن این صحنه برای نجات دادن زن پیک نیک را از خانه ای که آتش گرفته از طبقه دوم به پایین پرتاب می‌کند. اما آتش خودش را گرفتار می کند.

این اتفاق که در ۱۸ شهریور رخ داده باعث سوختگی شدید علی لندی شده و او بعد از انتقال به بیمارستان به اهواز منتقل شده اما از آنجا هم به بیمارستان «سوانح سوختگی اصفهان» منتقل و اکنون در بخش آی‌سی‌یو بستری می باشد.

عموی علی می‌گوید که او دچار ۹۱ درصد سوختگی شده اما با این حال میگوید که اگر شخص دیگری به جای من بود همین کار را می‌کرد و اگر دوباره چه اتفاقی بیفتد باز هم همین کار را انجام خواهم داد. این نوجوان ۱۵ ساله و ایثار را به همه ما آموخت.

  «خواهر علی لندی» کیست؟ + عکس جگر سوز از خواهر علی لندی بر سر مزار

خانواده علی لندی

علی لندی نوجوان اهل ایذه یک برادر ۱۷ ساله و یک خواهر 8 ساله دارد. پدر و مادر او می‌گوید که پسرم از روی آگاهی همسایه را نجات داده و من از فداکاری پسرم را خراب نمی کنم. این مقدر بوده که علی با این فداکاری جان چند نفر را نجات دهد.پسرم  قهرمان است همیشه در زندگیش اینگونه بوده است.

او کارمند اداره اصناف است اسن روزها به هزینه های جراحی پسرش فکر می‌کند و همه وجودش را برای علی گذاشته ولی کاش او را دریابیم خانواده علی باید حمایت شوند نبود داغ علی خیلی بزرگی است نباید مسائل مالی هم به آن اضافه شود.

حمایت از علی لندی در شبکه های مجازی

در شبکه های مجازی عنوانهای فداکاری فراوانی به علی لندی نسبت دادند و خیلی ها خواستار این شده که نام او در کتاب‌های درسی وارد شود داستان فداکاری علی لندی بسیار بزرگ و با ارزش است.

بیوگرافی (علی لندی) جوان ایذه ای + ماجرای از خود گذشتگی در نجات دو زن از شعله های آتش

مراسم تشییع علی لندی

 نوجوان قهرمان دهه هشتادی که در اثر سوختگی شدید آسمانی شد، ظهر امروز با حضور مسؤولان استان اصفهان برگزار شد.

این نوجوان فداکار که برای نجات جان دو همسایه خود دچار سوختگی شده بود.برای مداوا در بیمارستان سوانح سوختگی امام موسی کاظم(ع) اصفهان بستری شد اما به علت شدت سوختگی، بامداد امروز جان به جان آفرین تسلیم کرد.

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.