بیوگرافی «علیرضا آرا» بازیگر و کارگردان ایرانی + فعالیت های هنری و گویندگی رادیو

زمان مطالعه: 2 دقیقه

علی رضا آرا از هنرمندان بی حاشیه است که در زمینه سینما، تلوزیون و رادیو فعالیت دارد. وی در سال 1384 با شبنم مقدمی ازدواج کرد.

 

 

بیوگرافی علی رضا آرا

علیرضا محمدی با نام هنری علیرضا آرا متولد ۱۳ دی ۱۳۵۴ در تهران است. وی کارگردان و بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون می‌باشد. علیرضا آرا، تحصیلات خود را در رشته مهندسی عمران به پایان رسانید و دوره بازیگری را در حوزه هنری گذراند. 

علیرضا آرا در خانواده ای کم جمعیت متولد شد و یک خواهر بزرگتر به نام مرجان دارد. وی همسر شبنم مقدمی بانوی هنرمند کشورمان است و این زوج از حدود سال 84 زندگی مشترکشان را در کنار یکدیگر آغاز کرده اند.

بیوگرافی علیرضا آرا بازیگر و کارگردان ایرانی + فعالیت های هنری و گویندگی رادیو

زندگی حرفه ای علیرضا آرا

علیرضا آرا به غیر کارگردانی و بازیگری به عنوان طراح صحنه و دستیاری کارگردان نیز در سینما و تئاتر فعال بوده و گویندگی نیز انجام داده و مدتی یکی از گویندگان برنامه رادیو هفت شبکه آموزش بود.

وی از چهره های بی حاشیه دنیای هنر است و اطلاعات زیادی از زندگی او در دسترس نیست و کمتر درباره زندگی شخصی اش صحبت کرده است.

بیوگرافی علیرضا آرا بازیگر و کارگردان ایرانی + فعالیت های هنری و گویندگی رادیو

بیوگرافی شبنم مقدمی همسر علی رضا آرا

شبنم مقدمی زادهٔ ۱۳۵۱ ه‍.ش در تهران است. وی دارای مدرک کارشناسی ادبیات فارسی و دانش‌آموختهٔ آموزشگاه آزاد بازیگری امین تارخ است. او فعالیت خود در رادیو را در سال ۷۷ با اجرای نمایش «خانهٔ کاغذی» به کارگردانی شهرام کرمی آغاز کرد. شبنم مقدمی مفتخر به دریافت دو جایزه ی سیمرغ بلورین و نامزدی دو جایزه ی دیگر سیمرغ بلورین شده است.

  بازیگر نقش (حدیث پورسلیم) در سریال دلدادگان کیست؟ + بیوگرافی ملیکا شریفی نیا

بیوگرافی علیرضا آرا بازیگر و کارگردان ایرانی + فعالیت های هنری و گویندگی رادیو

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.