بیوگرافی (عزت الله مهرآوران) بازیگر سینما و تلویزیون + زندگی شخصی و هنری

زمان مطالعه: 3 دقیقه

بیوگرافی عزت الله مهرآوران بازیگر سینما و تلویزیون + زندگی شخصی و هنری

عزت‌الله مهرآوران بازیگر و کارگردان 72 ساله اهل ایران است. وی متاهل میباشد و عاشق بازیگری و تئاتر است.

 

 

بیوگرافی عزت الله مهرآوران

عزت‌الله مهرآوران متولد ۱۸ اردیبهشت ۱۳۲۸ در مسجد سلیمان است. وی بازیگر و کارگردان تئاتر، سینما و تلویزیون ایرانی میباشد.

بیوگرافی عزت الله مهرآوران بازیگر سینما و تلویزیون + زندگی شخصی و هنری

زندگی حرفه ای عزت الله مهرآوران

او با آثارش در چندین دوره جشنواره تئاتر فجر حضور داشته که از این میان می‌توان به جشنواره فجر سال ۱۳۷۰ اشاره کرد. مهرآوران در این دوره مال‌کنون را به صورت مشترک با مریم معترف و در کنار آثاری نظیر سایه ماه به کارگردانی انوشیروان ارجمند، مرگ یزدگرد به نویسندگی بهرام بیضایی و کارگردانی گلاب آدینه، دلدار به نویسندگی و کارگردانی حسین نوری و واقعه‌خوانی جهاز جادو به نویسندگی محمد چرمشیر و کارگردانی آتیلا پسیانی به روی صحنه برد.

 وی دارای نشان درجه ۱ هنری از سوی وزارت علوم و وزارت ارشاد اسلامی (دکترا تئاتر)، دریافت صلاحیت هنری از اداره تئاتر در سال ۱۳۵۴ با ارزش کارشناس تئاتر در خوزستان است.

بیوگرافی عزت الله مهرآوران بازیگر سینما و تلویزیون + زندگی شخصی و هنری

عزت الله مهرآوران در مورد شروع کار خود گفت:

نقش من در تئاتر از ششم دبستان شروع شد. يادم می آيد نمايشی برای اجرا در مدرسه در حال تمرين بود كه از من نيز خواسته شد در آن نقش پسر يتيمی را بازی كنم. بازی در اين نقش و ورود به دنيای تئاتر شور و شوق عجيبي در من ايجاد كرد و باعث شد به مقوله تئاتر و نمايش نگاه جدی تری داشته باشم

بنابراين شروع به نوشتن كردم و انديشه‌ های مختلفی را كه در ذهن داشتم به روی كاغذ آوردم و از همين دوره سنی تمرين نمايشنامه‌ نويسی من آغاز شد. هنوز که هنوز است من پر از شوق هستم.

  بیوگرافی «بهزاد داداش زاده» بازیکن سابق و مربی فوتبال + ماجرای محرومیت و زندگی شخصی

۵۰ سال پیش در دوره کارشناسی تئاتر، آقای عزت‌ الله انتظامی به ما می‌ گفت : فقط یادتان باشد که شما نوکر مردم هستید ! همین جمله کمک کرد که درست زندگی کنم.

بیوگرافی عزت الله مهرآوران بازیگر سینما و تلویزیون + زندگی شخصی و هنری

چگونه عزت الله مهرآوران جوان مانده است؟

وی در این باره میگوید: اگر چهره‌ ام خوب مانده شاید به این دلیل است که جنسم خوب بوده یا شاید به این دلیل که سالم زندگی کرده‌ ام یا از آن مهم‌تر شاید به شوق بازیگری و نوشتن مربوط باشد.

بیوگرافی عزت الله مهرآوران بازیگر سینما و تلویزیون + زندگی شخصی و هنری

پیج اینستاگرام عزت الله مهرآوران

عزت الله مهرآوران با استفاده از پیج زیر در اینستاگرام فعالیت دارد.

بیوگرافی عزت الله مهرآوران بازیگر سینما و تلویزیون + زندگی شخصی و هنری

درگذشت عزت الله مهرآوران

بازیگر و نمایشنامه نویس پیشکسوت کشورمان ـ بر اثر ابتلاء به کرونا و پس از چند هفته مقاومت در برابر بیماری، در بیمارستان درگذشت.

خبر ابتلای عزت الله مهرآوران به کرونا و بستری شدن این هنرمند در بیمارستان پس از دریافت دو دُز واکسن، چهارم مهر ماه رسما اعلام شد. از آن زمان تا شامگاه جمعه (۱۶ مهر ماه) وضعیت جسمانی عزت الله مهرآوران با نوسان همراه بود و پس از چند روز که شرایط بهتر شد، متاسفانه در دو روز گذشته سطح هوشیاری این بازیگر پایین آمد و در نهایت شامگاه شنبه 17 مهر 1400 فوت کرد.

خبر ابتلای عزت الله مهرآوران به کرونا و بستری شدن این هنرمند در بیمارستان پس از دریافت دو دُز واکسن، چهارم مهر ماه رسما اعلام شد. از آن زمان تا شامگاه جمعه (۱۶ مهر ماه) وضعیت جسمانی عزت الله مهرآوران با نوسان همراه بود و پس از چند روز که شرایط بهتر شد، متاسفانه در دو روز گذشته سطح هوشیاری این بازیگر پایین آمد و در نهایت شامگاه گذشته فوت کرد. نیکنام حسینی پور، مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت با اعلام این خبر نوشت: «عزت هنرمندان و کسی که مهر می ورزید به همه متاسفانه دیشب در بیمارستان آتیه به سرای دیگر رفت.

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.