بیوگرافی «عزت الله ضرغامی»، همسر و فرزندان + سمت های اجرایی و زندگی شخصی

زمان مطالعه: 2 دقیقه

 عکس های عزت الله ضرغامی

عزت الله ضرغامی رئیس اسبق صدا و سیما ایران می باشد. با بیوگرافی و سوابق سیاسی و فرهنگی او در ادامه مطلب با ما همراه باشید

 

 

بیوگرافی عزت الله ضرغامی

عزت الله ضرغامی  6 اسفند سال 1338 در تهران متولد شد. پدر او کارمند شرکت بود. او در خانواده پرجمعیت متولد شد و 5 برادر و 4 خواهر دارد. 

  بیوگرافی «گلشید بحرایی» و همسر و دخترش شهرزاد + حواشی و جنجال ها

 عکس های عزت الله ضرغامی

تحصیل و ازدواج

عزت الله ضرغامی فارغ التحصیل رشته مهندسی عمران در مقطع کارشناسی از دانشگاه امیرکبیر و فارغ التحصیل شته مدیریت صنعتی در مقطع کارشناسی ارشد و دانشجوی انصرافی دکترای ارتباطات از دانشگاه آزاد است. او در سال 59 ازدواج کرده که حاصل این ازدواج  سه دختر و یک پسر است. 

 عکس های عزت الله ضرغامی

شروع فعالیت سیاسی

عزت الله ضرغامی در دوران انقلاب در کنار آیت الله ایروانی که از نمایندگان امام خمینی (ره) بود، شروع به فعالیت های سیاسی و فرهنگی کرد. سپس وارد بخش موشکی سپاه شد و به عنوان مسئول تولید راکت های 107 و 240انتخاب شد و درجه سرداری را در وزارت دفاع دریافت نمود. بعد از آن در بخش فرهنگی رسانه سپاه مشغول شد و در نهایت از سپاه خارج شد. 

 عکس های عزت الله ضرغامی

ریاست صدا و سیما

آشنایی او با علی لاریجانی که قائم مقام ستاد مشترک سپاه بود، باعث شد بعدها همراه با لاریجانی وارد ارشاد شود. حضور او در ارشاد زمینه ساز این شد که بعدها معاون سینمایی وزارت ارشاد میرسلیم شود. او در سال 83 نیز به ای علی لاریجانی و به مدت 10 سال به ریاست صدا و سیما انتخاب شد. 

 عکس های عزت الله ضرغامی

ثبت نام ریاست جمهوری

عزت الله ضرغامی از اصولگرایانی بود که در انتخابات 96 به نظر می رسید که کاندید خواهد شد ولی از آیت الله رئیسی حمایت کرد. او در انتخابات سال 1400 نیز زمزمه هایی به گوش می رسید که شرکت  خواهد کرد که در نهایت نیز پیش نیامد.  

 عکس های عزت الله ضرغامی

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.