بیوگرافی (عدنان ابوولید الصحراوی) رهبر گروه داعش + ماجرای کشته شدن

زمان مطالعه: 2 دقیقه

بیوگرافی (عدنان ابوولید الصحراوی) رهبر گروه داعش + ماجرای کشته شدن

امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه از کشته شدن سرکرده تشکیلات تروریستی”داعش” در صحرای بزرگ آفریقا به دست نیروهای مسلح فرانسه خبر داد.

 

 

سرکرده گروه تروریستی داعش کیست؟

امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، طی توییتی اعلام کرده نیروهای این کشور عدنان ابو ولید الصحراوی، رهبر شاخه داعش در صحرای بزرگ آفریقا را کشته‌اند.

آقای مکرون بدون اشاره به مکان یا جزئیات عملیات افزود: «این یک موفقیت بزرگ دیگر در مبارزه ما با گروه‌های تروریستی در ساحل است.»

بیوگرافی (عدنان ابوولید الصحراوی) رهبر گروه داعش + ماجرای کشته شدن سرکرده

ساحل منطقه‌ای است که در کرانه صحرای بزرگ آفریقا شامل بخش‌هایی از سنگال، موریتانی، مالی، بورکینافاسو، چاد، کامرون، جمهوری آفریقای مرکزی، اریتره، اتیوپی، سودان و سودان جنوبی می‌شود.

نظامیان فرانسوی نزدیک به یک دهه است که با مشارکت متحدانشان در این منطقه علیه گروه‌های اسلامگرای افراطی می‌جنگند.

بیوگرافی (عدنان ابوولید الصحراوی) رهبر گروه داعش + ماجرای کشته شدن سرکرده

گروه داعش تاکنون واکنشی به این موضوع نشان نداده است.

صحراوی پشت کشتار امدادگران فرانسوی در سال ۲۰۲۰ بود و همچنین به دلیل حملات مرگبار سال ۲۰۱۷ به نیروهای آمریکایی در نیجریه تحت تعقیب ایالات متحده نیز بود.

داعش در صحرای بزرگ آفریقا مسئول اغلب حملات در مالی، نیجر، بورکینافاسو است.

ایالات متحده آمریکا جایزه پنج میلیون دلاری را برای اطلاع از محل نگهداری صحراوی که در چهار اکتبر ۲۰۱۷ در نیجر عامل کشته شدن چهار نیروی ویژه آمریکایی و چهار سرباز نیجر بود تعیین کرده بود.

صحراوی پیش از این عضو گروه القاعده در مغرب اسلامی بود. وی همچنین رهبر موجائو یک گروه اسلام‌گرای مالایی بود که در سال ۲۰۱۲ مسئولیت ربودن امدادگران اسپانیایی در الجزایر و گروهی از دیپلمات‌های الجزایری در مالی را برعهده داشت.

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.