بیوگرافی «صادق زیبا کلام» استاد دانشگاه و تحلیلگر سیاسی و همسرش + آثار و زندگی شخصی

زمان مطالعه: 3 دقیقه

عکس های صادق زیبا کلام

دکترصادق زیبا کلام از اساتید دانشگاه و سخنرانان و تحلیلگران سیاسی می باشد. با بیوگرافی، فعالیت های سیاسی و آثارش با ما همراه باشید

 

 

بیوگرافی صادق زیبا کلام

صادق زیبا کلام 22 خرداد  سال 1327 در خیابان ری تهران و در خانواده ای 6 نفره متولد شد. او دو خواهر و یک برادر دارد. پدرش از طرفداران دکتر مصدق بود و از وارد کنندگان قطعات خودرو نیز بود. دکتر صادق زیبا کلام سخنران و استاد دانشگاه می باشد.

  همسر دوم آرام جعفری کیست؟ / آیا ازدواج ارام جعفری حقیقت دارد؟

عکس های صادق زیبا کلام

ازدواج و تحصیل

صادق زیبا کلام متاهل است و ازدواج کرده و ثمره این ازدواج دو دختر با نام های سارا و مریم است که سارا با پسر احمد توکلی ازدواج کرد است. دکتر صادق زیبا کلام فارغ التحصیل رشته شیمی در مقطع کارشنای از دانشگاه هادرسفیلد و فارغ التحصیل رشته علوم سیاسی در دو مقطع کارشناسی ارش و دکترا از دانشگاه برادفورد انگلستان می باشد.

عکس های صادق زیبا کلام

فعالیت های سیاسی

دکتر صادق زیبا کلا در زمان حضورش در انگلستان وارد سیاست شد و در آنجا برای زندانیان سیاسی ایران پول جمع می کرد. همین کار باعث شد در سال 53، زمانی که به ایران بازگشت توسط ساواک دستگیر و زندانی شود. او اجازه خروج از کشور را نیز نداشت. بعد از 2 سال زمانی که آزاد شد، مربی دانشکده فنی دانشگاه تهران شد.

سال 58، دکتر صادق زیبا کلام از طرف ابراهیم یزدی جهت مذاکرات کردستان به دفتر نخست وزیر معرفی شد، اگر چه بعدها او به اتهام جاسوسی برای دموکرات ها باعث متوقف شدن مذاکره با حزب دموکرات کردستان گردید.

در نهایت برای ادامه تحصیل سال 63 به انگلستان بازگشت. او از طرفدار اصلاح طلبان است و سالهاست با نقدهای متفاوت و البته خارج از خط قرمز سیاست جمهوری اسلامی  ایران معروف شده است.

عکس های صادق زیبا کلام

افشاگری

دکتر صادق زیبا کلام طی جریاناتی در سال 95 از برنامه دورهمی و مهران مدیری انتقاد کرد و گفت: او جرات ندارد از اصولگرای دسته سوم، چهارم یا حتی پنجم کوچکترین اسائه ادبی کند ولی به خودش اجازه می دهد به دکتر ظریف اینگونه انتقاد کند و در ادامه گفت که اینگونه اهانت کردن، نشان می‌ دهد که او چقدر آدم فرصت‌ طلبی است. چقدر نان به نرخ روز خور است و چقدر دارد سرمایه‌ گذاری سیاسی می‌ کند.

عکس های صادق زیبا کلام

آثار

صادق زیباکلام طی سالها فعالیت های سیاسی تالیفاتی بسیاری داشته است که به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد:

ما چگونه ماشدیم: ریشه‌یابی علل عقب ماندگی در ایران

غرب چگونه غرب شد؟

جامعه‌شناسی به زبان ساده

سنت و مدرنیته: ریشه یابی علل ناکامی اصلاحات و نوسازی سیاسی در ایران عصر قاجار

تحولات سیاسی و اجتماعی ایران ۱۳۲۰–۱۳۲۲

گفتن یا نگفتن

توهم توطئه

و…

عکس های صادق زیبا کلام

عکس های صادق زیبا کلام

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.