بیوگرافی «سزن آکسو» خواننده ترکیه معروف به ملکه پاپ + اینستاگرام و آهنگ ها

زمان مطالعه: 3 دقیقه

 عکس و آهنگ های سزن آکسو خواننده

سزن آکسو خواننده پاپ ترکیه و معروف به ملکه پاپ می باشد. با بیوگرافی، زندگی شخصی و اینستاگرام او با ما همراه باشید

 

 

بیوگرافی سزن آکسو

فاطمه سزن ییلدیریم با  نام هنری سزن آکسو  13 ژوئیه سال 1954 در دنیزلی ترکیه متولد شد. اگرچه خانواده او با خواننده شدن او مخالفت داشتند ولی او از همان کوکی در این مسیر تلاش کرد. سزن آکسو یکی از خوانندگان مشهور ترکیه است که از او به عنوان ملکه موسیقی ترکیه یاد کرده اند و محبوبت بسیاری در ترکیه دارد.

  بیوگرافی «زهره ساداتی» و همسرش + عکس های خاص و جذاب اینستاگرامی

 عکس و آهنگ های سزن آکسو خواننده

ازدواج و تحصیلات

سزن آکسو فارغ التحصیل از دانشکده زراعت دانشگاه اژه می باشد و در زمینه موسیقی، نقاسی و بازیگر نیز تحصیل کرده است.

او چهار بار ازدواج کرده که همگی به طلاق انجامید.  نام خانوادگی کنونی اش را از  همسر دومش علی انجین آکسو  دارد. آکسو از سینان اوزر یک پسر به نام میتحات جان دارد.

 عکس و آهنگ های سزن آکسو خواننده

خوانندگی

سزن آکسو فعالیت هنری خود را از سال 1975 آغاز کرد و توانست در کنار خوانندگی، ترانه سرایی نیز داشته باشد. بیش از ۴۰۰ ترانه، صاحب ۸ صفحه ۴۵ دور، ۳ آلبوم سینگل و ۲۷ آلبوم  و  ۱۵ آلبوم  عنوان خواننده میهمان نتیجه سالها فعالیت او می باشد.

او در آهنگ هایش از عشق و امید و زیبایی های طبیعت خوانده است. سزن آکسو یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین خواننده های ترکیه اس که در زیمنه تهیه کنندگی نیز فعال است. 

 عکس و آهنگ های سزن آکسو خواننده

بازیگری

سزن آکسو در زمینه بازیگری نیز فعالیت می کند. او در فیلم مينیک سرچه  بازیگر نقش اول بود. در موزیکال های سزن آکسو و کازینواش و هزار سال قبل، هزار سال بعد نیز ایفای نقش نموده است. از دیگر نقش آفرینی های او بازی در فیلم تنهایی بزرگ است. 

 عکس و آهنگ های سزن آکسو خواننده

 توهین به مقدسات

سزن آکسو خواننده نامدار ترکیه به توهین به مقدسات متهم شده است. او اخیرا در ترانه ای که نما آهنگ آن منتشر شده است، این عبارت را خوانده است: سلام کنید بر آن آدم و حوای جاهل.

این بخش از ترانه، سزن آکسو را پرجدل ترین و پر حاشیه ترین چهره در فضای مجازی ترکیه کرده است. هشتگ های سزن آکسو و سزن آکسو حدت را بشناس امروز یکی از داغ ترین هشتگهای تویترهای تریکه بوده است. 

بسیاری از شخصیت های سیاسی و فرهنگی هم علیه او در حمایت از او اظهار نظر کرده اند.

دولت باغچه لی رهبر حزب ملی ترکیه خطاب به سزن آکسو گفته: اگر گنجشکی، بدان که گنجشکی بیش نیستی، هوس کلاغ شدن به سرت نزند. مصطفی صندل خواننده نامدار نیز پس از حمایتس از سزن آکسو تهدید شد و…

 عکس و آهنگ های سزن آکسو خواننده

اینستاگرام

صفحه اینستاگرامی سزن آکسو به آدرس f.sezenaksu   می باشد.

 عکس و آهنگ های سزن آکسو خواننده

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.