بیوگرافی «ریان» کودک مغربی + فیلم عملیات نجات پس از سقوط به چاه عمیق

زمان مطالعه: 2 دقیقه

 سقوط ریان کودک مغربی به چاه عمیق

ریان کودک 5 ساله مغربی ست که از چهارشنبه درون یک چاه عمیق سقوط کرده است. با جزئیات خبر و  چگونگی عملیات نجات همراه ما باشید

 

 

ماجرای سقوط ریان کودک مغربی

ریان کودکی 5 ساله اهل مغرب می باشد که روز چهارشنبه در زمان تفریح و گردش در روستای اغران شفشاون (در شمال مغرب)  در یک چاه عمیق سقوط می کند. عمق این چاه حدود 32 متر می باشد و در قسمت های بسیار تنگ و باریک.

سقوط این کودک 5 ساله و عملیات نجات او، تبدیل به یک خبر رسانه ای درسطح جهان شده است و نیروهای امدادی برای کمک و نجات این کودک داوطلب شده اند. با توجه به اینکه عمق چاه زیاد است و از طرفی تنگ و باریک، عملیات نجات به سختی صورت می گیرد.

تیم نجات سعی داد که این کودک را سالم از چاه نجات دهد، بنابراین عملیات به دقت زیادی انجام می گیرد. از آنجایی که امکان ریزش وجود دارد، سعی می کنند تا ب رعایت همه جوانب عملیات نجات را انجام دهند. 

جزئیات عملیات نجات

عملیات نجات این ریان از همان روز سقوط و با پنج ماشین حفاری برای حفر موازی با چاه آغاز شده است. تیم حفاری مجبور است که ابتدا به‌موازات این چاه، با تجهیزات حفاری یک چاه دیگر حفاری  کندو بعد از رسیدن به عمق موردنظر تیم نجات، حفاری افقی برای رسیدن به ریان را آغاز کنند.

در طی این مدت نیز از طریق لوله‌های تعبیه شده اکسیژن، آب و غذای را برای ریان تامین کرده اند. 

  بیوگرافی و اینستاگرام «مرجان شیرمحمدی» همسر بهروز افخمی کارگردان + ماجرای آشنایی و ازدواج

کارگرانی که در حال حفر تونل نجات بودند سرانجام به ریان رسیدند و او را زنده یافتند اما دقایقی پس از بیرون آوردن پسربچه، اعلام شد ریان جان خود را از دست داده است.

پدر ریان در حال تعمیر چاه بود که ریان در آن افتاد. قطر چاه ۴۵ سانتی‌متر و عمق آن ۳۰ متر بود که این ابعاد ورود امدادگران به چاه را غیرممکن می‌کرد. خانواده ریان در ابتدا متوجه نشدند که پسربچه کجا رفته است. خانواده او در ابتدا منطقه را جستجو کردند و سپس از همسایه‌ها و حتی از اعضای گروه کوهنوردی و غارنوردی محلی پرس و جو کردند. اما در آخر متوجه شدند ریان در چاه افتاده است.

 سقوط ریان کودک مغربی به چاه عمیق

 سقوط ریان کودک مغربی به چاه عمیق

 سقوط ریان کودک مغربی به چاه عمیق

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.