بیوگرافی «حمید معصومی نژاد» خبرنگار صدا و سیما و همسرش + گزارش ها و ماجرای جنجالی

زمان مطالعه: 3 دقیقه

حمید معصومی نژاد یکی از پرطرفدارترین خبرنگاران ایرانی در خارج ار کشور است. با بیوگرافی و سوابق کاری این خبرنگار با ما همراه باشید

 

بیوگرافی حمید معصومی نژاد خبرنگار صدا سیما و همسرشبیوگرافی حمید معصومی نژاد

حمید معصومی نژاد سال 1338 در تهران متولد شد. دوران سربازی او مصادف با جنگ تحمیلی بود، به همین علت مدتی را در جبهه های جنگ گذراند. سال 68 برای تحصیل در رشته پزشکی راهی ایتالیا شد.

در کنار تحصیل در دفتر هواپیمایی هما مشغول به کار شد، ولی از آنجایی که به خبرنگاری علاقه داشت،پزشکی را رها کرده و در دفتر خبرگزاری ایرنا در ایتالیا مشغول به کار شد. او متاهل است و سالهاست که ازدواج کرده است. 

صفحه اینستاگرامی حمید معصومی نژاد به آدرس hamidmasouminejadofficial  می باشد.

  بیوگرافی و علت درگذشت «اکبر ترکان» + مشاور عالی ریاست جمهوری

بیوگرافی حمید معصومی نژاد خبرنگار صدا سیما و همسرش

سوابق و فعالیت های کاری حمید معصومی نژاد

حمید معصومی نزاد زمانی که در ایتالیا بود به خاطر علاقه زیاد به خبرنگاری از رشته پزشکی انصراف داد و در دفتر خبرگزاری ایرنا در ایتالیا مشغول به کار شد. او بعد از 5 سال کار مطبوعاتی از طریق بخش برون مرزی رادیو ایتالیای صدا و سیما با بیژن نوباوه خبرنگار ایران در آمریکا آشنا و بعد از چند همکاری استخدام شد. او خبرنگار سمی ایران در ایتالیا می باشد که سالهاست با گزارش های او از طریق صدا و سیما آشنا هستیم.

نکته جالب در مورد گزارش های او این است که او در تمام این سال ها گزارش های خود را به تنهایی تدوین می کند و از گزارش تا فیلمبرداری، صدابرداری و تدوین توسط خودش صورت می گیرد. او علاوه بر خبرنگاری و گزارشگری دست در قلم دارد و دو کتاب منتشر کرده است. کتاب ایران، گنجینه های پارسی و ایران: سفری به کشوری میان شرق و غرب. 

بیوگرافی حمید معصومی نژاد خبرنگار صدا سیما و همسرش

محبوبیت حمید معصومی نژاد

حمید معصومی نژاد  با حضور مستمر و مدام در ایتالیا همیشه جدیدترین اخبار و اطلاعات را گزارش می دهد. نحوه گزارش دادن و گفتار او باعث محبوبیت او در بین ایرانیان شده و طرفداران زیادی پیدا کرده است. او در پایان گزارش های خود همیشه با لحنی شیرین و خاص می گوید: حمید معصومی نژاد ررررررم.

بیوگرافی حمید معصومی نژاد خبرنگار صدا سیما و همسرش

ماجرای جنجالی حمید معصومی نژاد

در طی سالها حضور حمید معصومی نژاد در ایتالیا، ماجرایی جنجالی باعث دستگیری و زندانی شدن او شد. سال 89 او به جرم قاچاق اسحله و بعنوان مامور اطلاعاتی ارشد ایران توسط دولت ایتالیا دستگیر و زندانی شد. دو ماه سلول انفرادی و سه ماه حبس خانگی مجازات او بود اگر چه  بعد از 8 سال از تمامی اتهامات تبرئه شد.

بیوگرافی حمید معصومی نژاد خبرنگار صدا سیما و همسرش

بیوگرافی حمید معصومی نژاد خبرنگار صدا سیما و همسرش

 
 

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *