بیوگرافی حاج کریم دستمالچی بازاری ثروتمند + شایعه خرید خانه و پرداخت اجاره هواپیمای امام ره

زمان مطالعه: 2 دقیقه

عکس حاج کریم دستمالچی بازاری ثروتمند

حاج کریم دستمالچی یکی ازبازاریان ثروتمند تهران بود. با بیوگرافی و سوابق سیاسی ایشان در ادامه مطلب همراه ما باشید

 

 

بیوگرافی حاج کریم دستمالچی

حاج کریم دستمالچی یکی از بازاریان ثروتمند تهران و یکی از اعضای  فعال جبهه ملی ایران بود که در 22 تیر سال 1360 اعدام شد. او در ماجرای کودتای نوژه به اتهام ایجاد اغتشاش و به تعطیلی کشاندن بازار و کوشش در جهت بی‌اعتبار کردن جمهوری اسلامی ایران از طریق مصاحبه با تلویزیون‌های خارجی و همچنین ارتباط با سران جبهه ملی برای راهپیمایی 25 خرداد و  کمک مالی به گروهک‌های ضدانقلاب، مفسد فی الارض و یاغی شناخته شد.

  پوریا پوتک (پوریا عرب) خواننده رپ کیست؟ + عکس و آهنگ ها

عکس حاج کریم دستمالچی بازاری ثروتمند

شایعه خرید خانه و پرداخت اجاره هواپیمای امام (ره)

این روزها شایعه خرید خانه و اجاره هواپیما برای امام خمینی (ره) توسط کریم دستمالچی به وجود آمده است و گفت شده او  زمانی که امام در پاریس اقامت داشته در حومه پاریس برای ایشان خانه‌ای خریداری کرده تا اگر انقلاب سریعاً به نتیجه نرسید، او در آن جا اقامت داشته باشد و در تأمین مالی اجارهٔ هواپیما برای بازگشت امام به ایران در ۱۲ بهمن ۱۳۵۷ نقش داشته‌است.

این تنها یک شایعه است و صحتی ندارد. در خاطرات هیچ یک از افرادی که در فرانسه و پرواز بازگشت امام به ایران بوده اند به این موضوع اشاره نشده است.  اردشیر هوشی از اعضای جبهه ملی در آلمان هردو ادعا را صراحتاً رد کرده است.

اردشیر هوشی در این رد این شایعات می گوید: این هم که می‌گویند کریم دستمالچی اجاره یا بیمه هواپیما را پرداخت کرد دروغ است. دستمالچی اصلاً روحش هم خبر نداشت.

عکس حاج کریم دستمالچی بازاری ثروتمند

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.