بیوگرافی «ایمان سبزیکار» قاتل شهید رنجبر کیست؟ + علت اقدام به قتل شهید رنجبر

زمان مطالعه: 3 دقیقه

 عکس ایمان سبزیکار قاتل شهید رنجبر

ایمان سبزیکار قاتل شهید عالی اکبر رنجبر مامور نیروی انتظامی می باشد. با بیوگرافی و ماجرای قتل توسط او با ما همراه باشید

 

 

ایمان سبزیکار قاتل شهید رنجبر کیست؟

ایمان سبزیکار متولد دهه هفتاد در یاسوج می باشد. گفته شده که او با شهید علی اکبر رنجبر یک اختلاف و خصومت شخصی داشته است و در روز حادثه به خودروی پلیس که شهید رنجبر و یک سرباز در آن بوده است حمله می کند و در حین درگیری او با سرباز، شهید رنجبر از ماشین پیاده شده است. در حین درگیری که بین ایمان سبزیکار و شهید رنجبر رخ می دهد که در نهایت با ضربه سبزیکار به شهید رنجبر و در اثر خونریزی شهید به شهادت می رسند. در این درگیری سبرباز وظیفه نیز دچار جراحت می شود. 

  متن کیفرخواست و دادگاه «قاتل شهید رنجبر» + جزئیات دادگاه

 عکس ایمان سبزیکار قاتل شهید رنجبر

دستگیری ایمان سبزیکار

بعد از درگیری ایمان سبزیکار و شهید علی اکبر رنجبر و به شهادت رسیدن ایشان، قاتل از محل جرم متواری شده بود. به گفته فرمانده نیروی انتظامی استان فارس، بعد از متواری شدن قاتل و با تلاش و عملیات ماموران نیروی انتظامی و همکاری اطلاعاتی ویژه سربازان گمنام امام زمان، محل پنهان شدن قاتل در یکی از شهرستان شیراز شناسایی شد. طی یک عملیات قاتل فراری دستگیر گردید. ایمان سبزیکار یک مجرم سابقه دار بوده است. 

 عکس ایمان سبزیکار قاتل شهید رنجبر

ایمان سبزی کار, قاتل شهید رنجبر, اهل شیراز و استان فارس نیست و در هنگام دستگیری حالت

طبیعی نداشت و احتمالاً وی مواد مصرف کرده بود .

او اهل جونقان چهار محال و بختیاری است و کارگر قالب بند است.

او در بامداد پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ طی درگیری فیزیکی با سرهنگ دوم علی اکبر رنجبر از

ماموران انتظامی پاسگاه بیدزرد شهرستان شیراز را با قمه به شهادت رساند و سپس متواری

گردید

در نهایت یک روز پس از قتل، در روز جمعه ۱۵ بهمن ۱۴۰۰ توسط پلیس در محل اختفای خود در

یکی از روستاهای شیراز دستگیر شد.

  بیوگرافی و شهادت «علی اکبر رنجبر» مامور انتظامی شیراز در درگیری با اراذل و اوباش + همسر و فرزندان

رای دادگاه رسیدگی به پرونده قتل و حکم قصاص

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات قاتل شهید رنجبر جانشین وقت پاسگاه بیدزرد شیراز صبح امروز و پس از یک ماه از وقوع این جنایت در شعبه اول دادگاه کیفری یک استان فارس به ریاست قاضی محسن رجایی نیا و حضور مستشاران این دادگاه قاضی محمد حسن سپاسدار و قاضی وحید اسدی برگزار شد.

پس از برگزاری جلسه رسیدگی به اتهامات قاتل شهید رنجبر در شعبه اول دادگاه کیفری یک استان فارس رئیس کل دادگستری استان فارس از صدور حکم قصاص برای متهم این پرونده خبر داد.

دادگاه همچنین متهم این پرونده را به پرداخت دیه صدمه‌های غیر مؤثر در فوت مرحوم رنجبر در حق اولیاء دم مقتول و تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت قبلی و ۷۴ ضربه شلاق تعزیری با رعایت موازین شرعی و قانونی از باب سرقت توأم با آزار سلاح کلت کمری سازمانی و همچنین تحمل یک سال حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت قبلی و پرداخت دیه به خاطر صدمه‌های وارده با چاقو نسبت به شاکی خصوصی (سرباز وظیفه) محکوم کرد.

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

6 نظر

 1. از چهره پلیدش خباثت میباره ، واقعا این آدم بی رحم ازداعشی ها چیزی کم نداره .

  • کسی را از ظاهر قضاوت نمیکنند برادرمم شما خودت عقاید کمی از داعشی ندارید چون اگر دین شما مسلمانی هست اسلام میفرمایید ظاهر مهم نیست باطن مهم هست چه بسا دخترهای مظلوم و زیبا رویی که نیم ساعت باهاشون حرف بزنی حالت بهم میخوره و تازه میفهمی چه شیطانی بوده و چه بسا افرادی که شبیه ارازل هستند وبسیار قلبی پاک دارند
   من کار این قاتل را تایید نمیکنم فقط حرف شما که از روی ظاهر میگید پلیدی خباثت میباره کاملا اشتباهه شاید چهره ای مشابه در یک فرد بسیار نیکوکار باشد پس از روی قضاوت خودش بزرگ ترین ظلم وگناه هست مراقب باشید

   • دوست عزیز ، کسی که با این بی رحمی سر یک انسان رو از تن جدا میکنه پلید و خبیث نیست ؟ قطعا هیچکس یک شبه اینقدر بی رحم نمیشه که با این سطح از قساوت سر یک انسان رو ببره ، مطمئنا قبلاً اینقدر خباثت کرده که به این درجه از قساوت و شقاوت رسیده .

   • سلام دوستان قضاوت بسیار عادلانه خواهد بود. مطمئنا با قضاوت عادلانه هر کسی به سزای اعمال خویش خواهد رسید

  • هر کسی هر مشکلی با مامور داشته باشد. هزار و یک راه قانونی وجود. دارد. وبه هیچ عنوان اجازه ندارد. با قمه و چاقو مامور را مورد حمله قرار داده. و او را به قتل برساند

 2. ظاهرا که خصومت شخصی داشتن چون توفیلم سبزیکار ازدرب عقب سمت راننده تویوتا پلیس پیاده می شه یعنی قبلا سوارماشین شده بوده وبامامور صحبت می کرده بعد درگیر می شن.احتمالا سربازه هم برای حمایت از افسره باسبزیکار درگیر می شه البته اله اعلم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.