بیوگرافی «اولنا زلنسکا» همسر ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین + اینستاگرام و فرزندان

زمان مطالعه: 3 دقیقه

اولنا زلسکی

 

اولنا زلنسکا همسر ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین می باشد. با بیوگرافی و عکس های او در ادامه مطلب همراه ما باشید

 

 

بیوگرافی اولنا زلنسکا

اولنا زلنسکا  زادهٔ ۶ فوریهٔ ۱۹۷۸ در اتحاد جماهیر شوروی می باشد. او در kryvyi rih national university  تحصیل کرده است. اولنا زلنسکا فیلم نامه نویس و معمار می باشد. او همسر ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین می باشد. اطلاعات دیگری درباره زندگی شخصی او وجود ندارد. 

  بیوگرافی «ساره جوانمردی» قهرمان تیراندازی پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ + همسر و زندگی شخصی

اولنا زلسکی

بیوگرافی ولودیمیر زلنسکی

ولودیمیر الکساندرویچ زلنسکی 25 ژانویه سال 1978 در اتحاد جماهیر شوروی (اوکراین امروزی) متولد شد. او رئیس جمهور اوکراین می باشد ولی پیش از زئیس جمهوری سابقه فعالیت سیاسی نداشته است و یک کمدین بوده است.  

ولودیمیر درسال 2012 در یک سریال طنز با نام خادم ملت نقش جمهور اوکراین را بازی نمود. در 2018 او به کمک تهیه کنندگان این سریال حزب خادم مردم را بنیانگذاری کرد. او کمیپین مبارزه با فساد را راه اندازی نمود و بیشترین تبلیغات انتخاباتی او از طریق شبکه های اجتماعی صورت گرفت. او در 21 آوریل سال 2019 با بدست اوردن حداکثریت آرا به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد. زلنسکی با پرهیز نکردن از سخن گفتن به زبان روسی توانست حمایت شهروندان روس‌تبار شرق اوکراین را به‌دست‌آورد.

اولنا زلسکی

ماجرای ازدواج 

اولنا زلنسکا در دوران دانشجویی با ولودیمیر زلنسکا آشنا می شوند و در نهایت در سال 2003 با یکدیگر ازدواج می کنند.

ثمره ازدواج این دو یک فرزند دختر به نام اولکساندرا که در ژوئیه سال 2004 متولد شد و یک فرزند پسر با نام سیریل می باشد که ژانویه 2013 متولد شد. 

اولنا زلسکی

اینستاگرام

صفحه اینستاگرامی اولنا زلنسکا به آدرس olenazelenska_official می باشد که 1.7M  دنبال کننده دارد. 

اولنا زلسکی

اقامتگاه رسمی رئیس‌ جمهور اوکراین

اقامتگاه رسمی رئیس‌جمهور کاخ ماریینسکی است که در پایتخت اوکراین، شهر کیف واقع شده‌است. دیگراقامتگاه‌های رسمی رئیس‌جمهور خانه چیمرز و خانه بیوه گریان است که برای بازدید رسمی توسط نمایندگان خارجی استفاده می‌شود.

دفتر ریاست‌جمهوری اوکراین به صورت غیررسمی با عنوان بانکوا شناخته می‌شود که نام خیابانی است که این دفتر در آن قرار دارد. دفتر ریاست‌ جمهوری وظیفه مشورت با رئیس‌جمهور در امور داخلی و خارجی و مسائل حقوقی را دارد.

اکنون زلنکسی رئیس جمهور کشور اکراین است.

ولودیمیر زلنسکی

تبریک ولنتاین توسط زلنسکی و همسرش در اوج جنگ

ولودیمیر زلنسکی در این پیام ویدیویی گفت: ما عمدا این پیام را با همسرم می فرستیم. چرا که می خواهیم به همه نشان بدهیم که ما با همیم، در خانه ایم، در اوکراین هستیم.

بانوی اول اوکراین هم در این ویدئو با تبریک ولنتاین و ابراز عشق به کشور گفت: بیایید یکدیگر را دوست بداریم.

رئیس جمهور اوکراین در پیام رسمی جداگانه ای دیروز نوشته است: امروز فقط روز ولنتاین نیست. روز آن کسانی است که اوکراین را دوست دارند.

او خطاب به مردم اوکراین نوشته است: شاید حالا گمان کنید که تاریکی همه جا را دربرگرفته، اما فردا خورشید دوباره بر آسمان پر از صلح ما خواهد تابید.

اولنا زلسکی

 

اولنا زلسکی

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.