بیوگرافی ادل (Adele) خواننده مشهور انگلیسی + آلبوم موسیقی و زندگی خصوصی

زمان مطالعه: 3 دقیقه

ادل (Adele) خواننده و ترانه سرای مشهور انگلیسی است که شهرت جهانی دارد. با بیوگرافی این هنرمند با ما همراه شوید

 

بیوگرافی ادل خواننده انگلیسی

بیوگرافی ادل Adele خواننده مشهور انگلیسی

 ادل لائوری بلو ادکینز در ۵ می ۱۹۸۸ در شهر ناتنهام لندن متولد شد. در 2 سالگی ادل، پدرش خانواده را ترک  و او با مادرش زندگی می کند. از همان کودکی به خوانندگی علاقه داشت و همین باعث شد در 4 سالگی شروع به خوانندگی کند. او از دوران تحصیل خود را سپری کرد و از مدرسه هنره او صنایع بریتانیا فارغ التحصیل گردید.

  بیوگرافی و درگذشت (علی باغبانی) اولین مدال آور دو میدانی ایران و مشعلدار بازی های آسیایی
بیوگرافی ادل خواننده انگلیسی

سوابق هنری ادل

فعالیت حرفه ای و جدی ادل در خوانندگی پس از فارغ التحصیلی صورت گرفت. در سال 2006  ایکس ال رکوردینگز که ناشر موسیقی مستقل بریتانیایی بود  یک قرارداد ضبط را با او به امضا کرد و یک سال بعد او موفق به دریافت جایزه منتخب منتقدان بریت گردید. در سال 2008 نیز  در نظرسنجی، برنده ی صدای بی بی سی شد.

در سال 2008 اولین آلبوم ادل به نام 19 منتشر شد و علاوه بر تحسین منتقدان، از پرفروش ترین آلبوم ها تا مدت ها بود. در سال 2009 جایزه بهترین هنرمند جدید و  بهترین اجرای آهنگ پاپ خواننده زن در پنجاه و یکمین مراسم جایزه گرمی را دریافت نمود.

در سال ۲۰۱۱ دومین آلبوم خود با نام 21 را منتشر کرد و باز هم این آلبوم جزء پرفروش ترین آلبوم ها در جهان قرار گرفت به طوری که این آلبوم توانست نام خود را به عنوان طولانی ترین مدت صدرنشینی در جدول پرفروش ترین آلبوم های موسیقی بریتانیا در کتاب رکوردهای جهانی گینس به ثبت برساند.

آلبوم 21 ادل 6 جایزه گرمی را برای او به همراه داشت.  ادل در سال  2015 اولین تک آهنگ آلبوم جدید خود را با نام سلام منتشر کرد که شاهکاری در نوع خود بود. در همان سال او آلبوم 25 را منتشر کرد و بار هم بیشتر رکود فروش را به دنبال داشت. 

به جرات می توان گفت که ادل به عنوان «یکی از پرفروش ترین هنرمندان جهان» است.

بیوگرافی ادل خواننده انگلیسی

همه چیز درباره زندگی خصوص ادل

بعد از ترک پدر، مادر او بهترین همراه ادل بوده است. او در سال 2012 رابطه ای عاشقانه ای را با سیمون کنگی آغاز کرد. و در همان سال پسرشان به نام آنجلو متولد شد. بعد از تولد پسرش فعالیت او در زمینه خوانندگی کم شد ولی او همچنان در آمدهای خود را داشت. ادل صاحب دو کارخانه بزرگ است که سالیانه در آمدهای زیادی را برای او به دنبال دارد و او جز ثروتمندترن خوانندگان محسوب می شود.

بیوگرافی ادل خواننده انگلیسی

 

بیوگرافی ادل خواننده انگلیسی

 

بیوگرافی ادل خواننده انگلیسی

 

بیوگرافی ادل خواننده انگلیسی

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.