بیوگرافی (احمد حلبی ساز) عکاس ایرانی و همسرش + ماجرای چهار روز بازداشت توسط طالبان در افغانستان

زمان مطالعه: 2 دقیقه

بیوگرافی احمد حلبی ساز عکاس ایرانی و همسرش + ماجرای چهار روز بازداشت توسط طالبان در افغانستان

بیوگرافی احمد حلبی ساز عکاس ایرانی که توسط طالبان بازداشت شده بود  + ماجرای دستگیری و آزاد شدن او

 

 

بیوگرافی احمد حلبی ساز

احمد حلبی ساز خبرنگار و عکاس جوان کشورمان که برای عکاسی به افغانستان رفته بود توسط طالبان بازداشت شد . و چهار روز در بازداشت طالبان قرار داشت و بعد از آن آزاد شد.  او بعد از آزادی خود عکسی در صفحه اینستاگرامی اش منتشر کرده که خبر از سلامت خود را داده  و گفته که به زودی به ایران باز میگردد از همه کسانی که نگران او بودند تشکر کرد.

  بیوگرافی «احمد گنجی» گوینده معروف رادیو و همسرش + علت درگذشت و معرفی آثار

 مشکلات خبرنگاران در افغانستان

نهادهای مدافع حقوق خبرنگاران از ارتش ۳۹ درصدی خشونت علیه خبرنگاران خبر دادند و مدعی شدند که این خشونت از جانب احزاب و نهادهای دولتی افغانستان صورت گرفته است.

نزدیک به ۷۰۰ هزار و ۴۰۰ خبرنگار و کار مند در رسانه های دیداری شنیداری و چاپی در کشور مشغول به کار هستند و از مشکلاتی مثل بیمه حقوق بازنشستگی و مصونیت جانی و شغلی اظهار نگرانی می‌کنند اما بزرگترین مشکلی که خبرنگاران افغانستانی دارند مسئولیت جانی و کاری خبرنگاران علت مصدومیت کار ایشان را عوامل درون سازمانی و برون سازمانی می‌دانند و می‌گویند که رسانه  فضای امنیتی را برای آنها تهیه نکرده و خبرنگاران خود مجبورند با نهادهای عدلی و قضایی روبه‌رو بشوند. و همچنین ناامنی که در برخی از ولایات سایه افکنده به منظور ایجاد محدودیت برای خبرنگاران می‌باشد

به تازگی و با ورود طالبان در افغانستان این ناامنی برای خبرنگاران بیشتر و بیشتر می‌شود تا آنجا که به خبرنگار ایرانی تعرض شده بود ظاهراً طالبان می خواهند چیزی جز آنکه خودشان عنوان می کنند در رسانه‌ها پخش شود.

بیوگرافی احمد حلبی ساز عکاس ایرانی و همسرش + ماجرای چهار روز بازداشت توسط طالبان در افغانستان

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.