بیماری «حساسیت فصلی» + روش های پیشگیری و درمان

زمان مطالعه: 4 دقیقه

چگونه می توانم از آلرژی های فصلی جلوگیری کنم؟ چگونه می توانم به طور طبیعی از آلرژی های فصلی جلوگیری کنم؟ چگونه آلرژی را بدون دارو متوقف می کنید؟ سه روش برای درمان آلرژی چیست؟

 

حساسیت فصلی
حساسیت فصلی

6 راه برای پیشگیری یا درمان آنها

1.بینی خود را تمیز کنید.

جرمی اس. ملکر ، پزشک گوش ، حلق و بینی در گینسویل ، فلوریدا ، متخصص در زمینه آلرژی ، می گوید: استفاده از آبکشی بینی با نمک یک گزینه طبیعی است که می تواند به پاکسازی گرده ها و سایر مواد تحریک کننده در بینی کمک کند،مطالعه ای در سال 2007 نشان داد که آبیاری بینی شما بهتر از استفاده از اسپری های شور بینی است.

  روش های خانگی درمان «نارسایی کلیه» + توصیه درمانی

2.داروی حساسیت بدون نسخه را امتحان کنید

در سال های اخیر ، دو داروی آنتی هیستامین خوراکی که قبلاً فقط با نسخه پزشک در دسترس بودند ، بدون نسخه قابل استفاده بودند،این بدان معناست که شما می توانید کلاریتین (لوراتادین) یا Zyrtec (ستیریزین) را بدون مراجعه به پزشک انتخاب کنید،رابرت فیشر ، مدیر پزشکی در یک عمل مستقر در ویسکانسین به نام Allergy Research & Care ، می گوید: “این داروها” برای مسدود کردن [ماده ای به نام] هیستامین ، که باعث عطسه ، خارش ، آبریزش بینی و آبریزش چشم می شود ، مفید هستند،” این داروها نسبت به آنتی هیستامین های قدیمی مانند بنادریل کمتر خواب آور هستند

حساسیت فصلی
حساسیت فصلی
3.یک اسپری بینی یا قطره چشم تجویز شده را در نظر بگیرید

اسپری های تجویز شده استروئیدی بینی مانند Flonase و Nasonex با کاهش تورم در بینی کار می کنند ، که می تواند علائم آلرژی بینی را تسکین دهد،از طرف دیگر ، اسپری های آنتی هیستامین با انسداد هیستامین عمل می کنند، آنها مانند آنتی هیستامین های خوراکی هستند ، با این تفاوت که ماده فعال مستقیماً به داخل بینی منتقل می شود ، مستقیماً به محل علائم حساسیت زا در برخی افراد. برخی از متخصصان آلرژی آنها را برای بیمارانی تجویز می کنند که نمی توانند علائم آنتی هیستامین های خوراکی را تسکین دهند. گزینه های اسپری بینی شامل Astelin است که از سال 1996 با نسخه پزشک در دسترس است و Patanase و Astepro که هر دو سال گذشته توسط سازمان غذا و دارو تأیید شده اند.

 

حساسیت فصلی

4. داروهای ضد احتقان نیز ممکن است به رفع گرفتگی بینی کمک کنند.

انواع داروهای ضد احتقان بدون نسخه پزشک در دسترس است. اگرچه فرابورس است ، اگر داروی سودوافدرین است که می تواند برای ساخت مت آمفتامین استفاده شود ، مجبور خواهید شد که داروی مورد علاقه خود را در پیشخوان داروخانه بخواهید. قانونی که از سال 2006 لازم الاجرا شد ، هر کسی که دارویی حاوی سودوافدرین خریداری می کند ، در هنگام خرید باید شناسه را نشان دهد. ماده ای به نام فنیل افرین جایگزین سودوافدرین در بسیاری از داروهای OTC شده است ، اما برخی می گویند که فکر نمی کنند در رفع گرفتگی به خوبی کار کند.

حساسیت فصلی
حساسیت فصلی

5. پنجره ها را ببندید و تهویه مطبوع را روشن کنید.

مطمئناً ، با رکود اقتصادی ، خاموش نگه داشتن سیستم تهویه هوا و فقط باز کردن پنجره ها ممکن است اقدامی وسوسه انگیز برای افراد باهوش هزینه باشد. اما اگر به آلرژن های خارجی حساسیت دارید ، بهتر است به خاطر سلامتی پنجره ها را بسته نگه دارید. ملکر می گوید: “اگر می دانید که بلوط های زنده شکوفا می شوند و تمام شب آنجا نشسته اید و در گرده های زنده بلوط نفس می کشید ، فقط مشکل را بدتر می کنید.” “شما اجازه می دهید واکنش بنیادی [آلرژیک] رخ دهد و سپس سعی می کنید علائم را با داروها پوشانید.”

  درمان « آفتاب سوختگی» + روش های خانگی موثر درمان و پیشگیری

6.اگر اوضاع بد شد ، عکس های آلرژی را امتحان کنید

که به آن ایمنی درمانی آلرژی نیز می گویند. به گفته کارشناسان ، هیچ دلیلی وجود ندارد که کسی در سکوت از آلرژی رنج ببرد. فیشر می گوید: “عکس های آلرژی می تواند به بسیاری از علائم کمک کند ، به خصوص هنگامی که افراد سایر موارد را امتحان کرده اند و هنوز هم با مشکل روبرو هستند.” این عکس ها شامل تزریق منظم مقدار کمی از ماده ای است که به آن حساسیت دارید. بر اساس کلینیک مایو ، ایده این است که سیستم ایمنی بدن شما را تحریک کرده و به بدن در حساسیت زدایی از مواد حساسیت زا کمک کند. یک بررسی همکاری کاکرین که در سال 2003 به روز شد نشان داد که عکس های آلرژی به بهبود علائم آسم کمک می کند ، نیاز به داروها را کاهش می دهد و خطر حملات شدید آسم را هنگام بیمار در معرض آلرژن کاهش می دهد.

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.