خانه / بهداشت و سلامت / بیماری ها و درمان / بیماری جدید «کرونای هندی» چیست؟ + علائم و تشخیص کرونای هندی

بیماری جدید «کرونای هندی» چیست؟ + علائم و تشخیص کرونای هندی

زمان مطالعه: 3 دقیقه

بیماری ویروس کرونای هندی چقدر خطرناک است؟ آیا کرونای هندی می تواند در آب آشامیدنی زنده بماند؟ آیا می توانم بیماری کرونای هندی ویروس را از شنا در استخر شنا بدست آورم؟ علت ایجاد کرونای هندی چیست؟

کرونای هندی
کرونای هندی

نوع جدید ویروس کرونا در هند چیست و چگونه باید پاسخ COVID آنها را تغییر دهد؟

پس از توالی یابی ژنوم بیش از 10 هزار مورد COVID-19 در هند ، محققان نوع جدیدی را با دو جهش جدید کشف کرده اند که در فرار از سیستم ایمنی بدن بهتر است.

همچنین بخوانید؛  دلایل ایجاد (افتادگی پلک) و روشهای مختلف درمان

در 15-20٪ نمونه های ایالت Maharashtra هند (ایالتی که 62٪ موارد را در این کشور تشکیل می دهد) جهش جدید و مضاعفی در مناطق اصلی ویروس مشاهده شده است.

اینها اکنون به جهشهای E484Q و L452R معروف هستند.

چه چیزی این نسخه را متفاوت می کند؟

هر دوی این جهش ها نگران کننده هستند زیرا در قسمت اصلی ویروس – پروتئین سنبله – قرار دارند که از آن برای نفوذ به سلول های انسانی استفاده می شود،پروتئین های سنبله از طریق “حوزه اتصال گیرنده” متصل می شوند ، به این معنی که ویروس می تواند به گیرنده های سلول های ما متصل شود.

این جهش های جدید شامل تغییراتی در پروتئین سنبله می باشد که آن را “مناسب تر” برای سلولهای انسانی می کند،این بدان معناست که ویروس می تواند به راحتی ورود پیدا کند،و سریعتر تکثیر شود. با توجه به آنچه که در مورد جهش های مشابه دیگر مشاهده کرده ایم ، ممکن است سیستم ایمنی بدن ما را به دلیل شکل کمی متفاوت ، شناسایی ویروس دشوار کند.

این بدان معناست که سیستم ایمنی بدن ما ممکن است ویروس را به عنوان چیزی که برای تولید آنتی بادی علیه آن لازم است تشخیص ندهد.

کرونای هندی
کرونای هندی

مفاهیم

پیامدهای این تحولات بسیار نگران کننده است – نه فقط برای هند ، بلکه برای بقیه جهان،همانطور که در موج دوم در آفریقای جنوبی شاهد بودیم ، جهش ها می توانند منجر به 20٪ مرگ در بیمارستان شوند. این به این دلیل است که برخی از انواع جهش شده توانایی گسترش سریعتر را دارند ، در نتیجه موج ناگهانی ایجاد می شود و بنابراین یک سیستم بهداشتی بیش از حد سنگین می شود.

حالا چه اتفاقی باید بیفتد؟

جدا از تلاش تولیدکنندگان واکسن برای به روزرسانی ترکیب واکسن ها برای مقابله بهتر با سویه های جدید ، مهار انتقال در سراسر جهان مهم است،کشورها می توانند برای کمک به شناسایی ، نظارت و ارزیابی سریع انواع نگرانی ، از سازمان بهداشت جهانی SARS-CoV-2 چارچوب نظارت و ارزیابی ریسک استفاده کنند.

برای ایجاد ارتباط مستقیم بین یک نوع و افزایش شدید موارد در مدت زمان کوتاه ، استفاده از توالی ژنومی برای پیوند خوشه ها به یکدیگر مهم است،اما مگر اینکه ردیابی تماس دقیق انجام شود ، انجام آن آسان نیست.

همچنین مهم است که مکانیسم های مربوط به عفونت و حدت انواع جدیدتر را درگیر کنیم،برای این منظور ، مدل های آزمایشگاهی برای تقلید از مکانیسم های گسترش و حدت به طور مثر مورد نیاز است.

کرونای هندی
کرونای هندی

برای مقابله با عواقب جهش در هند ، واکنش همه گیر آن باید اقدامات مختلفی را در بر گیرد،نظارت ژنومی باید پیشگیرانه باشد و همزمان با تحقیقات اپیدمیولوژیکی خوشه موارد برای شناسایی زودهنگام و اقدام سریع باشد.

از آنجا که برخی از انواع مختلف می توانند از مصونیت طبیعی ناشی از آن فرار کنند ، تولید کنندگان واکسن در هند نیاز به تولید واکسن های بهتری برای پوشش این گونه های جدید دارند،اقدامات نظارتی و مهار کنونی باید تقویت شوند تا با به حداقل رساندن تکثیر ویروس ، از ظهور انواع جدید جلوگیری شود.

و سرانجام ، پوشش سریع و سریع واکسن برای اطمینان از موفقیت آمیز در مقابله با این بیماری همه گیر نه تنها ضروری است بلکه ضروری است.

کرونای هندی
کرونای هندی
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
[کل: 0 میانگین: 0]

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

همچنین ببینید

علاقه به مدفوع دختران! + ناگفته ها از اختلالات و انحرافات جنسی

زمان مطالعه: 7 دقیقه      مطلب نیو – انحرافات جنسی یا اختلالات نابهنجاری جنسی عبارتند از یک خیال پردازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *