بهداد سلیمی تصادف کرد + بیوگرافی این وزنه بردار

زمان مطالعه: 3 دقیقه

به گزارش ایلنا بهداد سلیمی قهرامان سابق جهان و المپیک از یک تصادف که در مسیر قائمشهر به بابل رخ داد جان سالم به در برد.

 

 

مطلب نیو – بهداد سلیمی قهرمان وزنه برداری جهان که با ماشین شخص اش در این مسیر در حرکت بود در یک تصادف با یک ماشین پراید بعد از منحرف شدن خودرویش به تیر چراغ برق برخورد کرد.

خوشبختانه بهداد سلیمی در این تصادف آسیبی ندیده است.

 

 

 

بیوگرافی:

بهداد سلیمی در سال 1368 در شهر قائم شهر به دنیا آمد و دارای یک خواهر و برادر دیگر نیز می باشد.

او ابتدا به رشته های ژیمیناستیک و کشتی پرداخت و بعدا به علت داشتن جثه اش از طرف دوستانش به سمت رشته وزنه برداری راهنمایی شد.

 

 

ازدواج: 

بهداد سلیمی بعداز برگشت از مسابقات و اردوی برگزار شده در آنتالیای ترکیه در سال 1380 با آلما نصرتی ازدواج کرد و متاهل شد.

 

 

 

 

رویداد های ورزشی بهداد سلیمی:

بهداد سلیمی در سال 1387 در مسابقات جوانان کشور در حرکت یک ضرب توانست 188 کیلوگرم وزنه را بالای سر خود ببرد و رکورد این مسابقات راشکست.

در سال 82 در 17 سالگی به اردوی تیم ملی دعوت شد و بعدا توانست با قهرمانی در مسابقات جهانی رکورد حسین رضازاده قهرمان سابق جهان را بشکند.

 

 

بهداد سلیمی در رقابت های وزنه برداری جهانی

سلیمی در سال 2010 قهرمان وزنه برداری دستهٔ 105+ کیلو جهان شد و دومین وزنه بردار ایرانی، پس از حسین رضازاده، شد که مدال طلای فوق سنگین را به دست می آورد. او در این مسابقات با 208 کیلوگرم در یک ضرب پس از یوگنی چیگیشف روس دوم شد و در دوضرب در پی مصدومیت چیگیشف با 245 کیلوگرم پس از ماتیاس اشتاینر آلمانی دوم شد و به دو مدال نقره در یک ضرب و دوضرب و مدال طلای مجموع با 453 کیلوگرم رسید. وی موفق شد در حرکت یک ضرب دسته فوق سنگین رقابت های جهانی وزنه برداری در فرانسه، با بالا بردن وزنه 214 کیلوگرمی رکورد جهانی این رشته را به نام خود ثبت کند و رکورد حسین رضازاده را بشکند.وی در سال 1389 نشان ملی جوان ایرانی را نیز دریافت کرد.

  شیما ضیایی آزاد ملی پوش ورزش های رزمی قربانی تصادف رانندگی در شیراز شد

 

 

 

 

بیشتر بخوانید: بیوگرافی فرزانه فصیحی رکوردار دو سرعت ایران و همسرش + افتخارات و رکوردهایش

 

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.