بلک فرایدی فردا 8 آذر

زمان مطالعه: 3 دقیقه

بلک فرایدی ۲۰۱۹ در تاریخ ۲۹ نوامبر  برابر ۸ آذر ۹۸ به تاریخ ایران است.

بلک فرایدی

بلک فرایدی روز جمعه آخر نوامبر هر سال است که در آمریکا و دیگر کشورهای جهان روزی جهت خرید محصولا حراجی با حداکثر تخفیف میباشد.کلیه اقلام فروشگاهی شامل کالاهای دیجیتال و گوشی های موبایل و لوازم منزل و….که دارای قیمت های بسیار بالا میباشند در این روز با تخفیف های بسیار خوب از طرف فروشندگان به همه خریداران عرضه میگردند.در برخی نقاط جهان از شب قبل این حراج خریدارن صف های بسیار طویلی تشکیل میدهند و با شروع رسمی حراج با عجله و ازدحام جمعیت به فروشگاهها برای خرید اقلام ضروری خود حجوم می آورند که همیشه این صحنه ها مورد توجه خبرگزاری های سراسر جهان بوده و عکس ها و فیلم های آن تیتر اول اخبار را به خود اختصاص داده است.

ماجرای نامگذاری بلک فرایدی

و اما در مورد علت وجود چنین روزی در آمریکا گفته می شود که این نام برگرفته از سازمان پلیس فیلادلفیا در دهه ۱۹۵۰ تا دهه ۶۰ است و توصیفی برای ازدحام و ترافیک غیرقابل کنترل خیابانها مربوط به حراج های پس از روز شکرگذاری است. ولی ماجرای نامگذاری این روز از این قرار است که در دهه ۵۰ میلادی پلیس در شهر فیلادلفیا از این عبارت برای تعریف بی نظمی هایی که بعد از روز شکرگزاری و به خاطر هجوم مردم و توریست ها به مرکز شهری به منظور خرید اتفاق می افتاد استفاده می کرد . به همین دلیل در آن روز  پلیس های فیلادلفیا نه تنها نمی توانستند مرخصی بگیرند بلکه باید شیفت های کاری طولانی را نیز میگذراندند تا بتوانند جمعیت و ترافیک اضافه شهرها را مدیریت نمایند.

  اولین واکنش «محمدرضا فروتن» و تکذیب خبر تغییر جنسیتش

علاوه بر این بی نظمی ها و شلوغی های ناشی از ازدحام مردم سارقان هم که میخواستند سهم خود از سود بالای مغازه ها بگیرند بیشتر بر دردسرهای نیروهای پلیس اضافه می نمودند.

ماجرای دیگری از نامگذاری این روز این است که همزمان با وارد شدن مردم به فروشگاه‌ها برای خرید، میزان سود از فروش محصولات برای فروشگاه ها نیز به مقدار زیادی افزایش پیدا می‌کند. این افزایش فروش برای فروشگاه‌هایی که تا قبل از جمعه سیاه در وضعیت زیان‌دهی‌ و قرمز قرار داشتند باعث سوددهی و تبدیل رنگ قرمز فروش آن‌ها به سیاه می‌شود. همین افزایش فروش و تغییر وضعیت سود دهی از قرمز به سیاه باعث شده تا این روز به نام جمعه سیاه نام‌گذاری شود.

بلک فرایدی

جمعه سیاه در فروشگاه های اینترنتی

از سال ۲۰۰۵، حضور فروشگاه‌های آنلاین در حراجی‌های بزرگ پایان سال میلادی آغاز شدو به جایی رسیده که امروزه بسیاری از مردم ، خرید از فروشگاه‌های آنلاین و ارسال در محل آن را به حضور در صف های طولانی و هجوم به فروشگاه‌های فیزیکی ترجیح می‌دهند.

استقبال از این روز آن قدر زیاد است که حتی بسیاری از فروشگاه ها، فروش آنلاین خود را یک روز قبل تر و بسیاری هم روز دوشنبه هفته ای که منتهی به جمعه سیاه می شود فروش خود را آغاز می کنند.

برخی از فروشگاه های آنلاین خارجی که هر سال در تخفیف جمعه سیاه شرکت میکنند را در فهرست زیر می توانید ببینید.

  • آمازون(Amazon) : بزرگترین فروشگاه اینترنتی جهان
  • والمارت(Walmart)
  • بست بای(Best Buy)
  • ای بی(eBay)

کالاهایی که در حراج جمعه سیاه عرضه می‌شوند، تعداد زیادی ندارند و خیلی زود فروش انها به اتمام می‌رسند. پس اگر قصد خرید در این حراجی بزرگ را دارید باید خیلی سریع اقدام کنید و کالاهای مورد نظر خود را از قبل مشخص کنید تا در تخفیف های بلک فرایدی وقت خود را برای بررسی مدل‌ها و مقایسه قیمت‌ها از دست ندهید.

  کلاه برداری در بازار جمعه سیاه داخلی
بلک فرایدی

چگونه برای بلک فرایدی آماده شویم؟

مهم ترین نکته پیش از بلک فرایدی این است که لیست چیزهایی را که می خواهید بخرید، به همراه قیمتشان یادداشت کنید. با اینکار برای کارت کشیدن یا پرداخت آنلاین آمادگی ذهنی پیدا می کنید! حتی ممکن است بتوانید وسایل مورد نیازتان را ارزان تر از تخمین ها تهیه کنید و این کمک خواهد کرد تا بیش از پیش در هزینه ها صرفه جویی کنید.

مهم تر از همه این است که معمولا بعد از بلک فرایدی قیمت ها دوباره به این اندازه کاهش پیدا نمی کنند. بنابراین اگر قصد دارید تا وسیله ای را بخرید، حتما جمعه سیاه را به خاطر داشته باشید.

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.