آخرین خبرها
خانه / سرگرمی / دانستنی ها / باغ سنگی درویش خان سیرجان کجاست؟ + راهنمای گردشگری پرویز کیمیاوی سیرجان

باغ سنگی درویش خان سیرجان کجاست؟ + راهنمای گردشگری پرویز کیمیاوی سیرجان

زمان مطالعه: 3 دقیقه

در جنوب غربی کرمان، درشهر سیرجان، یکی از عجیب ترین باغ های جهان وجود دارد. باغی با درختانی که میوه اش سنگ های آویزان از درخت است

 

باغ سنگی درویش خان کجاست؟

مطلب نیو – دنیا پر از شگفتی و چیزهای عجیب و غریب است، کاش عمر آدم آنقدر طولانی بود که همه شگفتی های جهان پیرامونش را می دید. راه دور نرویم، در ایران، در نقطه ای از کشورمان در استان کرمان، شهری ست به نام سیرجان که یکی از عجیب ترین ها را در  خود جای داده است. باغ سنگی درویش خان یکی از باغ های عجیبی ست که خواهید دید، باغی که پر از رمز و راز و شگفتی که به باغ اسرار آمیز معروف است.

  معرفی تونل برفی شهرستان ازنا + راه های دسترسی و بهترین زمان گردشگری

باغ سنگی درویش خان کجاست؟

 

درویش خان که بود؟

بهتر از قبل از معرفی باغ، کمی با درویش خان اسفندیار پور، صاحب باغ آشنا شویم. درویش خان فردی ناشنوا و لال بود  مکه به واسطه ی باغش شهرت جهانی یافت. او یکی از زمین داران منطقه ای نزدیک سیرجان بود که از خانواده های مهم آنجا محسوب می شد  و در آنجا کشاورزی می کرد. مردی مسن با ریش های سفید و بلند، که ایده ی ساخت باغ سنگی را در ذهن پراند و آنرا عملی کرد. اینکه چرا او دست به ساخت چنین باغی زد، همچنان اسرار آمیز و مثل یک راز باقی مانده است. چیزی که واضح است اینکه هر زمان در زندگی درویش خان اتفاقی روی می‌داد، یک سنگ و درخت جدید بنا می‌کرد، مثل سربازی رفتن پسرش یا سنگ‌هایی که به‌مناسبت مرگ دوستان و عزیزانش آویزان می کرد و او به‌جای سنگ قبر آنها هر روز به آن‌ها سرمی‌زد.

 

باغ سنگی درویش خان کجاست؟

 

باغ سنگی سیرجان

در کرمان، شهر سیرجان، در روستایی به نام میاندوآب یکی از جذاب ترین و عجیب ترین باغ های جهان وجود دارد، باغ سنگی. باغی که هر  گوشه اش  به جای درختان میوه،  میوه هایی  است از جنس سنگ. جالب است بدانید، در اکثر سنگ های این درختان، سوراخی است که شاخه ها از آن رد شده اند.

سوال اینجاست، چرا این سنگ ها از یک جنس هستند و چرا شبیه به یکدیگرند. شایعات زیادی درباره این سنگ ها و این باغ اسرار آمیز است ولی بیشتر افرارد بر این باورند که این سنگ ها در یک مکان مشخص بوده و درویش خان آن را پیدا کرده و به آنجا آورده است و یا خودش سنگ های به این شکل در می آورده است و برخی نیز می گویند که خود او سنگ ها را به این شکل در می آورده است. قطعا آویزان کردن هر سنگ و بنای هر یک از درختان طی سال‌های طولانی انجام شده است و برای صاحب آن از معنای خاصی برخوردار بوده است که ما از آن بی خبریم. 

 

باغ سنگی درویش خان کجاست؟

چگونه به باغ سنگی سفر کنیم؟

 به استان کرمان بروید و سیرجان را انتخاب کنید و از سیرجان به سمت بافت حرکت کنید. بعد از حدود 30 کیلومتر به بلورد و از آنجا به حیدرآباد و در نهایت به میاندوآب برسید. تابلوی باغ سنگی را خواهید دید. وارد جاده فرعی شوید و بعد از کمی  به باغ سنگی، این باغ ارسرارآمیز خواهید رسید. 

 

باغ سنگی درویش خان کجاست؟

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
[کل: 0 میانگین: 0]

 
 

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *