«باروری» و نکات پزشکی بهداشت جنسی

زمان مطالعه: 3 دقیقه

باروری به شیوه های درست و با توجه به توصیه های پزشکی بسیار حائز اهمیت بوده و مهم تلقی می شود بنابراین خواندن این مطلب می تواند برای شما مفید واقع شود پس برای چند دقیقه با ما همراه باشید

 

باروری
باروری

 

چهار عامل مؤثر در نرخ باروری و روش‌های کنترل

کاهش نرخ باروری روندی تقریباً ثابت در سراسر جهان داشته ‌است، در این مقاله می‌خواهیم دریابیم که عواملی مانند تحصیلات زنان و دسترسی به پیشگیری از بارداری چگونه نقش پیدا کرده است.

آموزش‌های کاربردی برای زنان سرقت طبق پروژه جهانی در دانشگاه آکسفورد، نشان داده شده‌است که توانمندسازی اجتماعی زنان به ‌ویژه از طریق افزایش تحصیلات، نرخ باروری را کاهش می‌دهد.

افزایش تسهیلات همچنین به سایر عواملی که باعث کاهش نرخ باروری می شود مانند استفاده از پیشگیری از بارداری، سلامت بهتر کودکان و مشارکت زنان در نیروی کار کمک مثبتی می کند.

 

  آشنایی با «توبکتومی» + عوارض بعد از عمل

 

مرگ ‌و میر کودکان

ازنظر تاریخی، مرگ ‌و میر بالای کودکان ازجمله مرگ نوزادان و مرگ ناشی از بیماری‌های دوران کودکی رشد جمعیت را پایین و نرخ باروری را بالا نگه داشته‌است.

با تنظیم روند میزان مرگ ‌و میر کودکان به دلایل مختلف و به واسطه وجود بیماری‌های قبل از باربری به طور چشمگیری در برخی از کشورها نرخ باروری تغییر یافته‌است.

بنابراین توصیه می‌شود که قبل از باروری به نزد پزشک خود بروید و آزمایش‌هایی که بیماری‌های زمینه‌ای را در شما تشخیص می دهند را ترتیب دهید.

 

باروری
باروری

 

مشاوره‌های پیشگیری از بارداری و تنظیم خانواده

برای برخی از مناطق جهان شدیدترین میزان کاهش نرخ باروری از طریق دسترسی مطمئن به پیشگیری از بارداری حاصل شده‌است.

اگر ضوابط فرهنگی محلی یا اعضای خانواده مانع حق دسترسی زنان به کنترل بارداری شود این ممکن است شامل دسترسی محرمانه باشد.

افزایش در دسترس بودن آموزش بهداشت جنسی و برنامه‌های تنظیم خانواده نیز بر نرخ باروری تأثیر گذاشته‌است.

در همین راستا نیاز است تا شما قبل از وارد شدن به روند باروری از آموزش‌ها و مطالب مورد نیاز برای انجام این کار بهره‌مند شوید و از توصیه‌های پزشک خود بهره بگیرید.

افزایش رونق جامعه تحقیقات بر این موضوع تاکید دارند که سطح بالاتر تحصیلات باعث شکوفایی بیشتر و تعداد کمتری از کودکان می شود که از امکانات کافی برای زندگی برخوردار نیستند.

 

باروری
باروری

 

توصیه های اجتماعی و آموزشی

بااین‌حال عوامل جهانی حدس می‌زنند که آیا سایر عوامل مانند آرزوهای شغلی و تغییر فشارهای فرهنگی پیرامون ازدواج ممکن است در انتخاب والدین برای داشتن فرزندان کمتر وجود داشته باشد؟

افراد بسیاری از مناطق ثروتمندتر در اواخر زندگی خود ازدواج می‌کنند و شغل خود را دنبال می‌کنند و بعداً صاحب فرزند می‌شوند تمامی این عوامل می‌تواند سبب تغییر در شیوه باروری و نیز احتمال وجود خطراتی مانند باروری ناقص و یا دیگر مشکلات شوند بنابراین مطالعات در این زمینه به شما کمک می‌کند تا تصمیمات بهتری را در روستای باروری داشته باشیم.

 

باروری
باروری

 

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.