انتشار فایل صوتی صحبت های خلبان یک هواپیمای درحال پرواز با برج مراقبت همزمان با هواپیمای اوکراینی

زمان مطالعه: 2 دقیقه

انتشار فایل صوتی صحبت های خلبان یک هواپیمای درحال پرواز با برج مراقبت همزمان با هواپیمای اوکراینی

 

 

بعد از سقوط هواپیمای اوکراینی ۷۳۷ در نهایت علت  سقوط این هواپیما خطای انسانی و برخورد موشک از پدافند هوایی سپاه پاسداران اعلام شد.

 

انتشار فایل صوتی:

امروز یک فایل صوتی در خصوص مکالمه خلبان هواپیمای مسافربری شرکت آسمان که در همان زمانی که هواپیمای اوکراینی مورد اصابت موشک قرار گرفت در حال پرواز بوده در فضای مجازی منتشر شده است.

در خصوص انتشار این فایل صوتی اعلام شده که این فایل یک مکالمه محرمانه بوده که بین خلبان و برج مراقبت صورت گرفته و ایران این فایل را در اختیار تیم بازرسی فنی سقوط هواپیمای اوکراینی قرار داده بودند ولی یکی از خبرگزاری های اوکراین این فایل صوتی را در فضای مجازی منتشر کرده است .

این فایل صوتی مربوط به مکالمه خلبان یک هواپیما مسافربری می باشد که از  تهران به سمت شیراز در حرکت بوده و در همان زمانی که هواپیمای اوکراینی مورد اصابت موشک پدافند هوایی سپاه قرار گرفته است ضبط شده است.

 

حسن رضایی فر مدیر کل سوانح سازمان هواپیمایی کشور در خصوص انتشار این فایل صوتی عکس العمل نشان داد و بیان کرد:

این فایل صوتی یک سند محرمانه بوده و این اقدام تیم اوکراینی منجر خواهد شد که دیگر هیچ گونه مدرک و سندی به آنها ارائه ندهیم و او در خصوص حضور تیم اوکراینی بیان کرد که این تیم کشور را ترک کرده وهیچ تیم کارشناسی از کشورهای دیگر در ایران حضور ندارد .

  محمدرضا حیاتی: تماس گرفتند گفتند فعلا تلویزیون نیایید!

در خصوص فایل منتشر شده رضایی فر یادآور شد که صحبت‌های بین خلبان و برج مراقبت جزو اسناد محرمانه محسوب می شود و هیچ شخصی نمی‌تواند آنها را بدون هماهنگی منتشر کند.

 

 

فایل صوتی منتشر شده:

 

 

 

 

همچنین ببینید:

فیلم مراسم باشکوه انتقال پیکر خدمه کشته شده پرواز اوکراینی به فرودگاه کیف

 

 

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.