استخر شیطان کجاست؟ + باخطرناک ترین استخر جهان آشنا شوید

زمان مطالعه: 3 دقیقه

حتما اسم آبشار ویکتوریا را شنیده اید! پس از هزاران سال فرسایش، استخرهای سنگی بسیاری در نزدیکی آبشار ویکتوریا تشکیل شده که یکی از آنها استخر شیطان است که درست در لبه آبشار قرار دارد

 

استخر شیطان کجاست؟

مطلب نیو – آبشارهای ویکتوریا با کلیمانجارو به عنوان عالی ترین دیدنی طبیعی آفریقا شناخته شده است. این آبشار یکی از بزرگترین صفحات آبی در حال سقوط جهان است؛ حتی میتوان گفت این آبشار خیره کننده ترین منظره  طبیعی جهان در هر حالتی چه از پایین تنگه  چه هواپیما یا هلی کوپتر است. اما وقتی نوبت به یک تجربه شنای هیجان انگیز می شود، هیچ چیز به اندازه  شنا در استخر شیطان نیست. 

  فیلمی زیبا و کم نظیر از (تنگه قاسمی) خوزستان + زیباترین دره آبی ایران

استخر شیطان کجاست؟

 

همه چیز درباره استخر شیطان 

استخر شیطان در سمت زامبیا در آبشارهای ویکتوریا قرار دارد. این آبشار تقریباً در میانه راه در امتداد آبشار مایلی، نزدیک به جزیره لیوینگستون قرار دارد. تنها راه دسترسی به استخر شیطان تورهای قایق فصلی به جزیره لیوینگستون است. آنها هفت ماه از سال یعنی ژوئن تا دسامبر کار می کنند.

شنا و شیرجه زدن در این استخر اختیاری است، اما فقط در مواقعی که آب زامبزی به قدری کم باشد که بتواند در آنجا با خیال راحت شنا کند که معمولاً از اواسط آگوست تا پایان دسامبر است و در اکتبر و نوامبر که ضعیف ترین جریان است ، دسترسی به آن قابل اطمینان تر است. با این حال توجه داشته باشید که سطح فصلی از یک سال به سال دیگر  با توجه به میزان بارندگی متفاوت است. این استخر هنگامی که جریان به طور خطرناکی زیاد باشد، معمولاً از اول ژانویه تا زمانی دیگر در آگوست به روی گردشگران بسته می شود.

 

استخر شیطان کجاست؟

 

خطرناک ترین استخر طبیعی جهان

استخر شیطان به عنوان یکی از خطرناک ترین استخرهای طبیعی جهان شناخته شده است. تا آنجا که گزارش شده در هیچ تور سازمان یافته هیچ کشته ای رخ نداده است. با فرض اینکه شما به طور جدی در معرض فاجعه قرار نگیرید، خطر قابل توجهی وجود ندارد که در آبشارهای ویکتوریا شما را تهدید کند. شنای کوتاه یا عبور از عرض دیگر نیز ایمن است، به شرطی که از دستورالعمل های راهنما پیروی کنید.

قبل از قرار گرفتن در چاله شنا که آدرنالین زیادی دارد، پیاده روی سنگین و شنا در زامبزی انجام می شود تا به استخر برسید. آنهایی که ترس کمتری در طی مسیر داشته اند در استخر می پرند و با فشار آب رودخانه به لبه آن رانده می شوند.

 

استخر شیطان کجاست؟

 

در حالت ایده آل باید بتوانید شنا کنید. شناگران متوسط و قوی از جزیره لیوینگستون به سمت استخر شیطان حرکت می کنند و برای مدت کوتاهی در بالادست شنا می کنند و سپس به سمت پایین استخر خود می روند. شناگران ضعیف می توانند از جزیره به استخر بپیچند ، مشروط بر اینکه زیر آب قرار نگیرند تا کمر فرو بروند. در هر دو مورد ، راهنماهای باتجربه برای آموزش و در صورت لزوم ، کمک وجود دارند. هیچ چیزی مانع تردد غیر شناگران نیست اما آنها کمی بیشتر در معرض خطر هستند. به عنوان یک پیشگیری برای ایمنی راهنماهایی برای ورود به استخر در ورودی آبشارها در دسترس هستند.

  معرفی زیباترین ساحل های جنوب ایران برای مسافرت + راهنمای سفر به ساحل جنوب

استخر شیطان کجاست؟

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.