اجرای حکم 80 ضربه شلاق برای یک گردشگر به اتهام ( شرب خمر )

زمان مطالعه: 2 دقیقه

اجرای حکم 80 ضربه شلاق برای گردشگر به اتهام ( شرب خمر )

 

یک گردشگر داخلی که در حین سفر به کویر کال جنی اقدام به شرب خمر کرده بود به اتهام همراه داشتن یک و نیم لیتر مشروب و هم‌چنین شرب خمر در حین سفر به کویر به ۸۰ ضربه شلاق محکوم شد. بعد از محکومیت این فرد دیروز شنبه ۱۲ بهمن ماه حکم ۸۰ ضربه شلاق برای این گردشگر اجرا شد.

 

شرح خبر:

یک گردشگر داخلی که در حین سفر به کویر کال جنی اقدام به شرب خمر کرده بود به اتهام همراه داشتن یک و نیم لیتر مشروب و هم‌چنین شرب خمر در حین سفر به کویر به ۸۰ ضربه شلاق محکوم شد.

بعد از محکومیت این فرد دیروز شنبه ۱۲ بهمن ماه حکم ۸۰ ضربه شلاق برای این گردشگر اجرا شد.

تذکر مقام قضایی در خصوص هنجار شکنی:

در این خصوص مقام قضایی بیان کرد که میراث فرهنگی باید بر مدیریت گردشگری سالم تمرکز داشته باشد و یکی از وظایف میراث فرهنگی،گردشگری به دور از هرگونه هنجارشکنی است.

این مقام قضایی در خصوص برخورد با هرگونه تخلف و هنجار شکنی بیان کرد که قوه قضاییه به سرعت به این گونه پرونده‌ها رسیدگی می کند و همچنین با هنجارشکنان به سختی برخورد خواهد کرد.

 

 

معنی و مجازات شرب خمر:

در اصطلاح معنای لغوی شرب خمر تشکیل شده از دو کلمه شرب (نوشیدن) و خمر (مایه ای که مست کنندگی داشته باشد) می باشد.

منظور از کلمه شرب خمر مصرف مشروبات الکلی است که طبق ماده ۲۶۴ قانون مجازات اسلامی مصرف مشروبات الکلی و یا هر مایع یا ماده‌ای که مست کند مشمول حد می باشد و فقهای شیعه خوردن مشروبات الکلی را موجب حد می دانند.

حکم و مجازات مصرف مشروبات الکلی قانون مجازات اسلامی ۸۰ ضربه شلاق تعیین شده و در ادامه بیان شده که آبجو و مسکر چه باعث ایجاد مستی شود و چه نشود شامل اجرای حد خواهد بود

  فیلم کامل ریزش ساختمان پنج طبقه ۱۰ واحدی در نسیم شهر

 

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.