خانه / حوادث / آیت‌الله سید هاشم بطحائی بر اثر بیماری کرونا گذشت

آیت‌الله سید هاشم بطحائی بر اثر بیماری کرونا گذشت

آیت الله سید هاشم بطحایی گلپایگانی به علت ابتلا به بیماری ویروسی کرونا درگذشت 

 

 

آیت‌الله سید هاشم بطحائی به عنوان نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری بودند و در روزهای گذشته به علت ابتلا به بیماری کرونا در بیمارستان شهید بهشتی قم بستری بودند،آیت‌الله سید هاشم بطحائی امروز دوشنبه ۲۶ اسفند بر اثر این بیماری دار فانی را وداع گفت.

 

 

مطلب نیو – آیت الله سید هاشم بطحائی گلپایگانی در سال ۱۳۲۹ در گوگد شهر گلپایگان متولد شد. ایشان در سال ۱۳۳۵ جهت فراگیری مباحث دینی و علوم حوزوی به شهر قم رفته و در حوزه علمیه قم به تحصیل مشغول می شود.

در سال ۱۳۴۱ آیت الله بطحائی موفق به قبولی در دانشگاه تهران در رشته فلسفه می شوند و همچنین در ادامه تحصیلات حوزوی خود از محضر کلاس درس آیت‌الله خمینی،سید محمدرضا گلپایگانی و محمدحسین طباطبایی بهره می گیرند.

ایشان در سال ۱۳۵۵ برای ادامه تحصیل در رشته فلسفه به کشور مصر می‌روند و در رشته فقه و حقوق اسلامی از دانشگاه فارغ التحصیل می شوند.

ایشان بعد از اخذ مدرک دکترا در دانشگاه پردیس قم مشغول به تدریس می شوند و در زمان ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد بازنشسته می شوند.

آثار (کتاب و مقالات) و امور اجرائی

آیت الله سید هاشم بطحائی گلپایگانی مجموعه کتب و مقالات بسیاری را در زمینه حقوق اسلامی و احکام دینی منتشر کردند و همچنین به عنوان اولین استاندار و نماینده آیت الله خمینی در سال ۱۳۵۷ در چهارمحال و بختیاری بودند.

همچنین به عنوان عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و اساتیدی که در رسته بین المللی و خارجی تحصیلات حوزوی دارند محسوب می‌شوند

ایشان در دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری به عنوان نماینده مردم شهر تهران در این مجلس حضور داشتند

 

 

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
[کل: 0 میانگین: 0]

همچنین ببینید

تصاویر پخش شده از شبکه خبر و یورونیوز حاکی از انفجاری مهیب و هولناک در یک کارخانه فشفشه سازی در ترکیه با تعداد بیش از ۵۰ نفر مفقود می باشد

فیلم / تصاویر عجیب و هولناک از انفجار کارخانه فشفشه سازی در ترکیه

  https://hw17.cdn.asset.aparat.com/aparat-video/ba01f9de60112af8949bfd36ec2cef8523588314-144p.mp4   https://hw17.cdn.asset.aparat.com/aparat-video/f1ecb162a2d745b9a2c8be720c9fc3f923588361-144p.mp4   مطلب نیو – بر اثر یک انفجار بزرگ در یک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *