آیا روح الله زم اعدام می شود؟ + فیلم حضور او در دادگاه

زمان مطالعه: 2 دقیقه

 

شروع دادگاه روح الله زم و در ادامه تحقیقات و رسیدگی به پرونده او صورت گرفت

 

 

روح الله زم کیست (اتهام او چیست) ؟

روح الله زم که متولد سال ۵۷ می باشد با راه اندازی یک کانال تلگرامی با نام آمدنیوز بعد از وقایع و اتفاقات سال ۸۸ شروع به انتشار موضوعاتی بر ضد انقلاب اسلامی و مغایر با قانون اساسی کشور کرد که شامل بسیاری از اتهامات از قبیل توهین به مقدسات و مشارکت در جمع آوری اطلاعات با داشتن هدف برهم زدن امنیت کشور و برقراری ارتباط با سیستم های و سرویس های اطلاعاتی بیگانه به قصد جاسوسی، فساد فی الارض و همکاری با کشورهای معاند با جمهوری اسلامی و غیره که در ۱۷ بند تشکیل شده است متهم گردیده.

 گفتنی است که پدر روح الله زم دارای تحصیلات حوزوی بوده و از روحانیون به شمار می‌آمد.

 

 

 

جریان دستگیری:

روح الله زم پس از وقایه سال 88 به کشور فرانسه گریخت و در آنجا درخواست پناهندگی کرد. در روز بیست و دوم مهر ماه سال ۹۸ توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سربازان گمنام امام زمان دستگیر شد و به داخل ایران منتقل گردید.

 

 

 

 

رسیدگی به پرونده و احتمال حکم اعدام :

در ادامه روند رسیدگی به پرونده روح الله زم در روز بیست و یکم بهمن ماه در دادگاه انقلاب اسلامی برگزار گردد ریاست دادگاه به عهده قاضی صلواتی بود.

ابتدا متن اتهامات و کیفرخواست خوانده شد و قابل ذکر است که این اتهامات در ۱۷ بند تنظیم شده و در حضور قاضی ، متهم و وکیل متهم قرائت شد .

  ماجرای تخریب و قیرپاشی قبر روح الله زم در بهشت زهرا چه بود؟+ واکنش پدر روح الله زم

بر اساس اتهامات روح الله زم بسیاری از کاربران و فعالانی که در زمینه شبکه های اجتماعی و حقوقی فعالیت دارند معتقد هستند که او با توجه به این پرونده و اتهامات وارده به او یقیناً با حکم اعدام روبرو خواهد شد و در این میان با توجه به اتهام افساد فی الارض که مهمترین اتهام روح الله زم می باشد صدور حکم اعدام برای او دور از ذهن نیست هرچند ممکن است دفاعیات او و وکیل پرونده‌اش تا حدودی شامل اعمال برخی تخفیفات در پرونده او گردد.

 

 

فیلم حضور او در دادگاه:

 

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.