آیا حل کردن جدول از آلزایمر جلوگیری می کند + حل جدول و تقویت حافظه

زمان مطالعه: 2 دقیقه

آلزایمر یا فراموشی، یک نوع اختلال در عملکرد مغز است که توانایی های ذهنی را کند می کند. برای جلوگیری از این امر بایستی با روش های مختلف ذهن را تقویت کرد

 

آیا حل کردن جدول از آلزایمر جلوگیری می کند؟

مطلب نیو – با گذشت زمان و عبور از سن جوانی، وارد مرحله ای زندگی می شویم که اجتناب از آن امکان ناپذیر است و کم کم یاد می گیریم که بهتر است شیوه و سبک زندگی خود را تغییر دهیم. دوران کهنسالی، دوره ای ست که هر یک از ما آنرا پشت سر خواهیم گذاشت و به مرور عملکرد ذهنم ما نسبت به دوران قبل کندتر می شود. یکی از بیماری های شایعه در این دوره آلزایمر است، اما باید بدانیم می توانیم آنرا کنترل و  از روند و پیشروی آن جلوگیری کنیم و حافظه خود  را تقویت کنیم. 

  اثرات منفی و مثبت تغییر ساعت رسمی کشور + واکنش ها به تغییر ساعت رسمی

آیا حل کردن جدول از آلزایمر جلوگیری می کند؟

حل جدول و تقویت حافظه

هر چقدر سن بالاتر می رود، آلزایمر و فراموشی بیشتر خود را نشان می دهد. تغییر سبک زندگی در چند دهه اخیر، اشاعه این بیماری را بیشتر کرده و از طرفی چالش های زندگی امروزی و استرس و نوع آب و هوا بر عملکرد منفی مغز تاثیر بسزایی دارد. چیزی که اهمیت دارد، جلوگیری و پیشگیری از روند آلزایمر و درگیری ذهن با آن است. فعالیت‌های تفریحی تحریک‌کننده ذهن، سلول های مغزی را سالم نگه می دارد و  خطر ابتلا به این نوع بیماری را کاهش می دهد و در دراز مدت به حفظ توانایی شناختی سالمندان کمک می کند. 

طبق پژوهش های صورت گرفته توسط محققان، به این نتیجه رسیده اند که، حل جدول کلمات و نیز جدول اعداد سودوکو در بهبود عملکرد مغز تاثیر گذار است. افراد سالمندی که حل جدول را آغاز کرده اند، شرایط بهتری نسبت به همسالان خود دارند و عملکرد مغز آنها بهبود بیشتری یافته است. با حل جدول های ساده شروع کنند تا مغز آنها به این نوع فعالیت عادت کند.  حل جدول باعث می شود، دایره لغات و همچنین ایجاد تجربه یادگیری در آنها افزایش یابد.

 

آیا حل کردن جدول از آلزایمر جلوگیری می کند؟

 

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.