آبی کلاسیک به عنوان رنگ سال ۲۰۲۰ انتخاب شد

زمان مطالعه: 2 دقیقه
رنگ سال 2020 آبی کلاسیک

آبی کلاسیک به عنوان رنگ سال ۲۰۲۰ انتخاب شد

کمپانی pantone چندی پیش رنگ سال را به طور غیر رسمی سفید مرجانی اعلام گردید.

رنگ آبی کلاسیک با ایجاد آرامش ، اعتماد به نفس میشود و این رنگ آبی پایدار ، تمایل ما برای ایجاد پایه ای مطمئن و پایدار را برجسته می کند که می توانیم در هنگام عبور از آستانه به یک دوره جدید ، از آن استفاده کنیم.

کمپانی pantone بیش از ۲۰ سال است که با انتخاب رنگ سال  Pantone of Year بر توسعه محصول و تصمیم گیری های خرید در صنایع مختلف از جمله مد ، مبلمان خانگی و طراحی صنعتی و همچنین بسته بندی محصول و طراحی گرافیکی تأثیر گذاشته است.

رنگ سال 2020

روند انتخاب رنگ سال توسط کمپانی pantone :

روند انتخاب رنگ سال نیازمند توجه و تجزیه وتحلیل کارشناسان رنگ در موسسه pantone دارد.آنها تمامی دنیا را جستجو میکنند تا تاثیرات رنگ را بر دنیا مطاله کنند.روند انتخاب رنگ سال میتواند با توجه به شیوه های زندگی جدید،صنعت سرگرمی و فیلم،هنرمندان و مجموعه های هنری،شیوه های زندگی،سبک های بازی،شرایط اقتصادی و اجنماعی،مقصدهای مسافرتی،فن آوری های جدید و بافت ها و تمامی جلوه هایی باشد که رنگ را تحت تاثیر قرار می دهند.

موسسه رنگ pantone :

واحدی تجاری است که همه رنگ های فصلی و روندهای جهانی رنگ راپیش بینی میکند و به شرکت های دیگر برای تهیه محصول و برند مشاوره و توصیه رنگ میکند.

این موسسه با تمامی مارک های معروف جهان همکاری میکند تا آنها در استراتژی خود در طراحی محصول از قدرت روانشناسی و احساسات رنگ استفاده کنند.

  فیلم هوایی بسیار زیبا از جاذبه های گردشگری کویر لوت مرکزی ایران + معرفی کلوت ها

از سال ۲۰۰۰ به بعد موسسه رنگ پنتون یا پانتون (Pantone) رنگ سال 2020 را انتخاب و اعلام می کند. این شرکت واقع در شهر کارلستات نیو جرسی آمریکا بوده و به طور غیر رسمی این کار را انجام داده که به مرور زمان با توجه به برندسازی قوی که در این زمینه انجام دادند، این طرح را جهانی کرده و حتی بسیاری از بزرگان دنیای مد و فشن نیز مجبور به تابعیت از آن کرد؛ چرا که عموم مردم تمایل به استفاده از آن را دارند.

موسسه پنتون در سال 2019 رنگ سال را مرجانی زنده انتخاب کرده که رنگی مابین نارنجی و صورتی است. این رنگ توجه مردم به حیات دریایی، و مخصوصا مرجان‌های دریایی، که چقدر مهم هستند در چرخه ی حیات دریا ها جلب کرده است .

رنگ سال 1399

   

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه ها (پایین صفحه) با ما با اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.